شکل ها در هنر

عنوان لاتین
I SPy shapes in art

"شکل ها در هنر" از مجموعه "نگاه کن" کودک را به خوب نگاه کردن و جستجو وا می دارد. در این کتاب مفهومی کودک ضمن آشنایی با شکل های هندسی با  آثار هنرمندان بزرگ نیز آشنا می شود. نویسنده در نگارش این مجموعه از تجربه های شخصی خود با کودکانش بهره گرفته است.

او به کمک بازی، شکل ها را به کودک می آموزد و او را با هنر آشنا می سازد. دقت در جزئیات تصویر ذهن کودک را کم کم فعال می کند و سبب می شود درک بهتری از زیبایی ها داشته باشند.

لوسی میکلت ویت پدید آورنده ی مجموعه "نگاه کن" بر این باور است که برای معرفی هنر به کودکان تنها چند تصویر نقاشی کافی است. او درباره هنر و توانایی های آن چنین می نویسد: "هنرمندان طی هزاران سال در اطراف ما زندگی کرده اند و آثاری که از آن ها به جای مانده نشان دهنده ی نوع زندگی و افکار آن هاست. این میراث شگفت انگیز به عنوان سرچشمه ی لذت و حکمت بی نظیر است. هنر قادر است ما را بخنداند یا بگریاند. هنر می تواند ما را از برای انجام کاری به هیجان آورد و یا جسارت ما را تحریک کند."

او پیشنهاد می کند: "در تصاویر به دنبال شکل هایی بگردید که از شما خواسته شده و بعد برای سرگرمی شکل های بیشتری پیدا کنید. درباره ی آن ها صحبت کنید، بشماریدشان و باهم مقایسه کنید. شما همچنین می توانید به رنگ ها و جزئیات ریز تصاویر دقت کنید. بعضی از کودکان شاید علاقمند باشند درباره ی نقاشی ها ی مورد علاقه ی خود داستانی بسازند. بعضی دیگر شاید دوست داشته باشند که از روی آن ها کپی کنند. محدودیتی وجود ندارد. هر یک از این فعالیت ها موجب می شود کودکان به اندازه کافی روی تصاویر تمرکز کنند و آن ها را خوب به خاطر بسپارند و این دقیقا هدفی است که کتاب به دنبالش است."

 

برگردان
فاطمه کاوندی
سال نشر
۱۳۸۷
نویسنده
Lucy Mickleth Wait, لوسی میکلت ویت
گروه سنی
فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال
Submitted by editor3 on