مجموعه بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا

مجموعه بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا

مجموعه بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا شامل داستان‌هایی پلیسی و کارآگاهی است. در هر یک از کتاب‌ها، کودکان تشویق می‌شوند با نگاهی کنجکاوانه به اطراف خود بنگرند و از کنار رویدادها ساده نگذرند. کودکانی که به داستان‌های معمایی و ماجراجویانه علاقه‌مند هستند، از خواندن این داستان‌ها لذت می‌برند.

شخصیت‌های این مجموعه «لاسه» و «مایا» دو دوست و همکلاسی هستند و به کمک هم یک بنگاه کارآگاهی کوچک را اداره می‌کنند. شخصیت دیگر داستان رئیس پلیس شهر است.

ماجراهای این کتاب در شهر خیالی «واله‌بی‌بلادت» رخ می‌دهد؛ شهر کوچکی که ساکنان آن یکدیگر را می‌شناسند. در هر یک از مجموعه کتاب‌های بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا اتفاق عجیبی در شهر رخ می‌دهد که لاسه و مایا به کمک رئیس پلیس شهر می‌روند تا علت آن را پیدا کنند.. آن‌ها کودکانی کنجکاو و متفکر هستند، سرنخ‌ها را می‌یابند، در کنار هم قرار می‌دهند و مشکلات را حل می‌کنند.

تاکنون سه کتاب از مجموعه کتاب‌ های لاسه و مایا به نام‌های « ماجرای مومیایی »، « مسابقه فوتبال » و « ماجرای سیرک » به فارسی ترجمه شده است.

کتاب به زبانی ساده نوشته شده است که همراه با تصویرگری جذاب آن و رخدادهای جالبی که در کتاب به وقوع می‌پیوندند، باعث می‌شود کودکان به خواندن آن ترغیب شوند.

درباره نویسنده و تصویرگر مجموعه بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا:

مارتین ویدمارک، نویسنده‌ای سوئد مجموعه بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا در شهر لینشوپینگ در جنوب سوئد به دنیا آمد و در اوایل دهه هشتاد به استکهلم مهاجرت کرد. او آموزگاری شایسته است که تجربه‌های بسیاری در زمینه کار با بچه‌ها در مدرسه دبیرستان و همچنین کودکان با نیازهای ویژه دارد. او افزون بر نویسندگی برای کودکان، مبتکر پروژه‌ای مرسوم به (En läsande klass) است؛ یک کلاس متن‌خوانی که در سوئد برای کمک به کودکانی که در درک مطلب مشکل دارند، اجرا شده است.

هلنا ویلیس، تصویرگر و نویسنده سوئدی مجموعه بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا در سال ۱۹۶۴ در استکهلم متولد شد. او در سال ۱۹۹۱ از کالج بکمن فارغ‌التحصیل شد. او در حال حاضر یکی از مطرح‌ترین تصویرگران سوئدی کتاب‌های کودک است.

 

شناسنامه کتاب:
ناشر
نویسنده
Martin Widmark, مارتین ویدمارک
برگردان
  • نامدار ناصرقصری
تصویرگر
  • Helena Willis
  • هلنا ویلیس
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۴

دیدگاه ها

خواندن کتاب


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.