تیلی و تانک

تیلی و تانک

تیلیِ کتاب تیلی و تانک فیل کوچولویی است که در یک گردش صبحگاهی در جنگل چیز عجیب و غریبی می‌بیند که مانند خودش خرطوم و دم دارد اما رنگ‌اش سبز است.

او یک فیل نیست، یک تانک است. تانک هم تیلی را می‌بیند که مانند خودش بدنه و برجک دارد اما رنگ‌اش آبی است و گمان می‌کند تانک دشمن است و آژیر خطرش را به صدا درمی‌آورد. اما تیلی می‌رود نزدیک و همه جای این تانک را می‌بیند و به او سلام می‌کند اما پاسخ تانک بوووووم است، شلیک! تیلی فرار می‌کند اما برمی‌گردد و باز تانک او را می‌ترساند. این‌بار تیلی با یک گل پیش تانک می‌رود و تانک گمان می‌کند گل یک اسلحه است و باز صدای بوم! تیلی فرار می‌کند و گل جا می‌ماند و تانک جلو می‌رود و آن را می‌بیند و می‌فهمد او دشمن نیست بلکه یک دوست است. اینبار تانک با یک دسته گل پیش تیلی می‌رود. حالا از ته دل تانک صدایی شاد به گوش می‌رسد مانند صدای قلب تیلی تاپ... تاپ... تاپ... قلب آن دو برای هم می‌زند.

دیگری برای ما ناشناخته است و کتاب «تیلی و تانک» این مواجهه با دیگری را به خوبی بازنمایی می‌کند. کودکان باید خودشان و اطرافشان را به خوبی بشناسند و درک کنند و درک دیگری آنها را در شناخت خودشان هم یاری می‌دهد. مفهوم دوست و دشمن هم یکی از نکاتی است که این کتاب به زیبایی آن را نشان داده است در کنار خطر جنگ. دشمن برایمان کسی است که او را نمی‌شناسیم و دوست کسی است که دل‌مان برای‌اش تاپ تاپ می‌زند.

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب تیلی و تانک

جی فلک مهندسی کامپیوتر خوانده و از طرح‌هایی که برای چاپ روی تیشرت‌هایی یک شرکت تبلیغاتی فرستاد وارد دنیای حرفه‌ای تصویرگری و گرافیک شد. او تصویرهای‌اش را از خاطره‌های کودکی خود الهام می‌گیرد. «تیلی و تانک» اولین کتابی است که او خود نویسندگی و تصویرگری‌اش را انجام داده است.

کتاب تیلی و تانک مناسب چه گروههای سنی است

این کتاب مناسب گروه سنی و الف و ب است که درباره موضوع صلح می‌پردازد. برای خرید آنلاین کتاب کودک از طریق سایت هدهد اقدام کنید. 

 

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Tilly and Tank
ناشر
نویسنده
Jay Fleck, جی فلک
برگردان
  • مهرنوش پارسانژاد
تصویرگر
  • Jay Fleck
  • جی فلک
پدیدآورندگان
سال نشر
۱۳۹۷

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.