بازگشت چستر!

بازگشت چستر!

گربه بازیگوش کتاب «بازگشت چستر!» باز هم اجازه نمی‌دهد که ملانی داستان‌اش را بنویسید. با ماژیک قرمزی که دست‌اش است همه جای کتاب می‌نویسد، داستان را تغییر می‌دهد، حتی روی جلد هم نام نویسنده و تصویرگر را خط زده که یعنی این کتاب برای ملانی وات نیست!

از ابتدای کتاب، پیش از آغاز داستان، گفت‌وگوی ملانی و چستر را می‌بینیم: «سلام من ملانی وات هستم و با کتاب جدیدی دربارهٔ چستر برگشته‌ام. اما باز هم این گربه حرف گوش نمی‌دهد.» و حرف‌های چستر را با رنگ قرمز می‌خوانیم که ملانی را به مبارزهٔ نهایی دعوت می‌کند و ملانی هم تهدید به حذف چستر: «چستر، مراقب رفتارت باش، وگرنه حذفت می‌کنم.» و چستر می‌گوید: «حرف‌های الکی پلکی!»و مبارزه میان ملانی و چستر ملانی آغار می‌شود از متنی که چستر خطاب به هواداران نوشته و ملانی به پاسخ داده که تمامی نامه‌های طرفداران را خود چستر نوشته تا تغییر تقدیم‌نامه کتاب توسط چستر و نافرمانی چستر از ملانی در داستان که از او می‌خواهد زمان داستان را به خیلی قبل‌تر ببرد، زمان‌های بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار دور و ملانی درباره چستری بنویسید که چرخ را در غارش اختراع کرده است! اما ملانی هم بیکار نمی‌نشیند و تمساحی برای خوردن گربه غارنشین می‌کشد. اما چسنر عقب‌نشینی نمی‌کند. میان داستان از یک دایناسور بزرگ و بوگندو می‌نویسد و با اره نقاشی ملانی را نصف می‌کند. ملانی سرانجام یک آزمون بازیگری برای پیدا کردن جانشین چستر می‌گذارد و یکی یکی بازیگران را به درون داستان می‌فرستد اما چستر از داستان بیرون نمی‌رود و شیطنت‌ها تا پایان کتاب و آگهی چستر برای پیدا کردن نویسنده ادامه می‌یابد!

از خواندن کتاب «بازگشت چستر!» غافل نشوید. کتاب از هیچ چیز نگذشته و کودک را درگیر همه کتاب کرده است از نام نویسنده و تصویرگر تا داخل رو و پشت جلد، شناسنامه و تا پایان کتاب. در همه جا مبارزه چستر و ملانی دنیایی متفاوت، زیبا، بامزه و هیجان‌انگیز می‌سازد. این کتاب، تفاوت میان دنیای بزرگسالان و کودکان را به خوبی بازنمایی می‌کند.

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب «بازگشت چستر!»

ملانی وات در شهر مونترال کانادا زندگی می‌کند. او نویسنده و تصویرگر چند کتاب کودک است مانند مجموعه «سنجاب ترسو»، «آگوستین»، «لئون آفتاب پرست».

چستر نویسنده و تصویرگر واقعی و ستاره بهترین کتاب‌های کودکان است که تا حالا خلق شده‌اند. طرفدارها در سراسر دنیا با این نظر موافق هستند که او مغز متفکری است که پشت ملانی وات قرار دارد و همه اعتبار این کار با باارزش است. نخستین جلد از این مجموعه «چستر!» نام  دارد.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
!Chester's back
ناشر
نویسنده
Melanie Watt, ملانی وات
برگردان
  • زهرا چوپانکاره
تصویرگر
  • Melanie Watt
  • ملانی وات
سال نشر
۱۳۹۷

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.