سفرهای گالیور

سفرهای گالیور

دکتر "لموئل گالیور"، انگلیسی، که اکنون یک پدر بزرگ است و زمانی دکتر یک کشتی بوده، ماجرای سفرهای دریایی نا فرجام خود را تعریف می کند. او که عاشق ماجراجویی است یک بار در اثر متلاشی شدن کشتی اش به سرزمین آدم کوتوله ها می رود و یک بار هم از سرزمین غول ها سر در می آورد. ماجراهای عجیب، خطرناک و دردسرساز زندگی در این دو سرزمین، موضوع داستان "سفرهای گالیور" است.

داستان با درون مایه اجتماعی – سفرنامه ای، موضوع طنز و پرکششی دارد که گروه سنی "ج" را مجذوب خود می کند. موضوع اختلاف ها و تفاوت ها بین انسان ها و سرزمین ها که گاه منجر به اختلاف می شود.

تصور کنید در سرزمین آدم کوتوله ها هستید در حالی که شما برای آن ها مثل غول، خطرناک و شگفت آور محسوب می شوید و پس از این ماجرا وارد سرزمین دیگری شوید که آدم هایش برخلاف قبلی ها، برای تو عظیم الجثه و غول هستند. این چنین است که تو با مشکلات تازه ای روبه رو می شوی.

این کتاب در سراسر دنیا خوانندگان زیادی دارد. به بسیاری از زبان های دنیا ترجمه شده و در ردیف آثار کلاسیک برجسته دنیا به شمار می رود. از این داستان، فیلم و کارتون های بسیاری تهیه شده و علاقه مندان پرشماری دارد.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
‎Gullivers reisen
ناشران
نویسنده
Erich Kastner , اریش کستنر
برگردان
  • سپیده خلیلی
پدیدآورندگان
سال نشر
۱۳۷۴

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.