کیش

کیش

آیا تا به حال شنیده بودید که به صاحب گربه ای، به خاطر فراری دادن موش ها پاداش بدهند، آن قدر که صاحب گربه که از مال دنیا چیزی هم ندارد، ثروتمند شود و جزیره ای را به نام خود کند ؟ می دانید صاحب گربه، نام آن جزیره را چه گذاشت؟

قیس، همان کیش خودمان! یکی از مهم ترین جزیره های خلیج فارس!

کتاب "کیش: راهنمای جزیره کیش برای کودکان و نوجوانان"، به جز این قصه جالب، مطالب خواندنی بسیاری دارد: موقعیت جغرافیایی و تاریخی این جزیره، گیاهان، جانوران، آبزیان آن، جاهای دیدنی و تفریحی از جمله بوستان کودک، باشگاه سوارکاری، گردشگاه ها و بناهای کهن و این که منطقه ی آزاد یعنی چه و چرا کیش منطقه ی آزاد اعلام شده است و اطلاعات جزئی جذابی مانند این که در باغ وحش کیش شیری به نام اوژن زندگی می کند که با شیر بز بزرگ شده است.

در این کتاب، عکس ها و تصویرهای شگفت انگیزی از زندگی آبزیان آمده است که اگر به کیش بروید و سوار قایق های کف شیشه ای بشوید، می توانید آن ها را از نزدیک ببینید.

زبان شیرین و روان، عکس ها و تصویرهای بسیار جذاب و هنرمندانه، ابتکار و خلاقیت در ارایه ی موضوع، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با یکی از مناطق زیبای سرزمین ایران و کیفیت عالی چاپ، سبب شد که شورای کتاب کودک در سال ۱۳۷۸ کتاب کیش را به عنوان کتاب برگزیده ی سال برگزیند و پلاک یادبود خود را به آن اعطا کند.

این کتاب را می توانید از کتابخانه ای که عضو آن هستید، امانت بگیرید و بخوانید.
 
 

شناسنامه کتاب:
نویسنده
روزبه کمالی
ویراستار
  • مسعود علیا
سال نشر
۱۳۷۹

دیدگاه ها

سلام .خسته نباشيد . من كتابدار يكي از كتابخانه هاي كودك ونوجوان جزيره كيش هستم .در بخش تازه هاي كتاب به دنبال عناوين جديدكتاب مي گشتم كه كتاب كيش را ديدم .اين كتاب همان طور كه شما توضيح داديد بسيار شيرين ،روان وجالب است ولي مطالبش كمي قديمي شده است ،مطالب اين كتاب مربوط به سال ۱۳۷۹ است و در اين ۱۰ سال جزيره كيش بسيار تغيير كرده است وديدنيتر و زيباتر شده است .من پيشنهاد مي كنم در صورت امكان از نويسنده اين كتاب ارزشمند در خواست شود مطالب كتاب را در چاپ هاي جديد به روز كنند تا بيشتر مورد استفاد كودكان ونوجواناني قرار گيرد كه تا به حال به اين جزيره زيبا سفر نكرده اند .متشكرم.


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.