کتاب کودک و نوجوان: کتاب کار مربی کودک (برنامه کار سالانه مربی در مهد کودک و کود

کتاب کار مربی کودک (برنامه کار سالانه مربی در مهد کودک و کودکستان)

بسیاری از مربیان به  آموزش غير مستقيم همراه با بازي و شادي باور دارند، اما به درستی نمی دانند این آموزش چیست و چگونه باید آن را به اجرا در آورند. کتاب کار مربی در بر گیرنده فعالیت ها و تجربه های توران میرهادی کارشناس رشته های روانشناسی تربیتی و آموزش پیش از دبستان و ابتدایی و استاد برجسته ادبیات کودکان ایران در طول بیست وسه سال کار با كودكان است.

قصه گویی، بازی و کارهای دستی از جمله فعالیت های اساسی برای كودكان است که در این کتاب در قالب يك برنامه كاری سالانه به مربیان ارائه شده است. این برنامه با در نظر گرفتن متغیرهای زمان و مکان، بارها و بارها از سوی مربیان و آموزشگران  بررسی و بازبینی شده است و سپس در این کتاب در اختيار مربیانی كه هدفشان آموزش خلاق كودكان است قرار گرفته است.

این کتاب افزون بر این كه یک راهنمای قدم به قدم برای مربیان تازه کار و پدر و مادران است، برای مربیان با تجربه نیز منبع ارزشمندی است که می توانند با توجه به سن و علاقمندی کودکانی که در اختیار دارند و همچنین در نظر گرفتن ویژگی های محیطی و نیازها به تغییر و تکمیل برنامه های پیشنهادی بپردازند.

کتاب از ۳ بخش راهنمایی کلی، کارت های برنامه و ضمائم تشکیل شده است. بخش نخست شامل ۱۲ مقاله بنیادی و در عین حال عملی است که بخشی از مجموعه فعالیت های کودکان پیش از دبستان را در بر می گیرد و اصول کار را روشن می کند. در بخش دوم، کارت برنامه هایی كه مربوط به فعالیت های مختلف علمی، محیط زیستی و كارهای دستی كودكان و انواع بازی ها است به دو صورت کوتاه و تشریحی در اختیار خواننده قرار می گیرد و در بخش سوم فهرستی از واحدهای كار انتخابی كودكان، كتاب های مناسب برای كودكان و منابع مورد نیاز برای كار با كودكان پیش دبستان معرفی شده اند.

 

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.