دوقلوها

عنوان لاتین
Double Act

روبی و گارنت دو خواهر دوقلو حدود ۱۰ساله هستند که فقط بیست دقیقه با هم اختلاف سن دارند ولی از نظر اخلاق و رفتار با هم خیلی متفاوتند. گارنت دختری آرام و مرتب و روبی شلوغ و پرحرف است. روبی دوست دارد همیشه حرفش به کرسی بنشیند و همین موضوع باعث اختلاف میان دو خواهر می شود.

وقتی گارنت در مدرسه ی شبانه روزی پذیرفته می شود، روبی با او قهر می کند ولی وقتی موقع رفتن گارنت از خانه می شود، تازه روبی می فهمد که چقدر جدایی از خواهرش سخت است و بالاخره دست از ستیز با خانواده برمی دارد.

داستان از زبان هر دو دوقلو روایت می شود؛ هر یک از آن ها داستان ها و اتفاقات را از زاویه ی دید خود در دفتر خاطرات خود می نویسند و مخاطب را با خود آشنا می کنند. آن ها خیلی به هم وابسته اند، همیشه یکجور لباس می پوشند، هر دو کم و بیش به همسر جدید پدرشان بدبین اند و با او و پدرشان بدرفتاری می کنند و ... . آن ها هرچه بزرگ تر می شوند، تفاوت های رفتاری شان آشکارتر می شود اما هضم و پذیرش همین اختلاف ها هم برایشان سخت است. سرانجام می فهمند گرچه دوقلو هستند و دارای صفات مشترک فراوان ولی قرار نیست خط زندگی آن ها نیز مثل هم باشد و حتی گاهی جدا بودن از هم، به نفع هر دو نفر است تا بتوانند برای خود آینده و دوستانی رقم بزنند. این اثر با طنزی آشکار به تفاوت بچه ها می پردازد و پذیرش آینده ای جداگانه و بنا به میل افراد را به تصویر می کشد. تصاویر ساده و نقاشی کتاب به جذابیت متن می افزایند و منعکس کننده حالات دخترها و طنز موجود در رفتارهایشان است.

برگردان
پروین جلوه نژاد
تهیه کننده
شهلا انتظاریان
سال نشر
۱۳۸۶
ناشران
نویسنده
Jaquelene Wilson, ژاکلین ویلسون
ویراستار
مژگان کلهر
برچسب
Submitted by admin on