به راستی سبز باشید

به راستی سبز باشید

این کتاب ما را با بزرگ ترین خطری که کره زمین را تهدید می کند آشنا می سازد، خطر انتشار گازهای گلخانه ای چیزی که هیچ کس و هیچ چیز از شر پیامدهای آن در امان نمی ماند.

گازهای گلخانه ای موجب گرم شدن زمین می شوند. با گرم شدن زمین، هوا دچار تلاطم و تغییرات ناگهانی می شود و به دنبال آن، شاهد خشکسالی و آتش سوزی بیش تری در جنگل ها خواهیم بود.

این خطر بزرگ ناشی از سوخت ها ی فسیلی مثل زغال سنگ، نفت، خودروها و نیروگا ه ها در  سراسر جهان است و مقصر اصلی کل بشریت است.

کشورهای صنعتی بیشترین سهم را در آلوده کردن زمین دارند. اما به هر حال مالک زمین ما هستیم و باید به فکر نجات آن باشیم. برای نجاتش راهی وجود ندارد. جز این که سبک زندگی مان را عوض کنیم. اگر روزی مصرف بیش تر موجب رفاه بیش تر بود.

امروز مصرف بیش تر یعنی تخریب بیش تر زمین  به خاطر سبز بودن زمین تا می توانیم باید در مصرف منابع انرژی صرفه جویی کنیم و تا حد امکان هیچ چیز را دور نریزیم.

این کتاب روش های کاربردی، ساده و سالم را برای صرفه جویی و بازیابی مواد پیشنهاد می کند، روش هایی که سبک زندگی ما را تغییر می دهد. در یک کلام، این کتاب می گوید چه طور زباله را به گنج تبدیل کنیم و چگونه از مخرب محیط زیست به نجات بخش آن تبدیل شویم، انتخاب با شماست.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
True green kids
نویسنده
Kim McKay, Jenny Bonnin, کیم مک جی, جنی بونی
برگردان (متن)
  • آرام حیدری
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب
تحلیل کننده کتابشناسی:
پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان-سال شانزدهم-شماره ۱۰

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ