آثار منتخب تصویرگری براتیسلاوا در مشهد به نمایش گذاشته می‌شود

آثار منتخب تصویرگری براتیسلاوا در مشهد به نمایش گذاشته می‌شود

آثار منتخب تصویرگری دوسالانه براتیسلاوا از ۲۵ بهمن تا ۱ اسفند ۱۳۹۷ در مشهد در نگارخانه چارسوق سالن استاد حسین ترمه‌چی به نمایش‌گذاشته می‌شود.

خراسان رضوی چهارمین استانی است که میزبانی نمایشگاه آثار منتخب تصویرگری دوسالانه براتیسلاوا را بر عهده گرفته است. این نمایشگاه با همکاری موسسه آموزش عالی فردوس مشهد و خانه‌ هنرمندان شهرداری مشهد برپا می‌شود و در آن ۴۲ اثر از تصویرگران ایرانی و اسلواک که تاکنون موفق به دریافت جایزه‌ این مسابقه شده‌اند به نمایش گذاشته می‌شود. نمایش ۲۵ اثر تصویرگری جایزه بزرگ این جشنواره نیز از دیگر بخش‌های این رویداد هنری است.

پیش از آیین گشایش این نمایشگاه کارگاهی با عنوان «تصویرگری کتاب کودک و نوجوان» با حضور علی بوذری و هدا حدادی در روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ از ساعت ۹ صبح در موسسه آموزش عالی فردوس مشهد برگزار می‌شود.

همچنین روز ۲۵ بهمن و هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه نیز نشستی تخصصی برای آشنایی با این دوسالانه و اهداف آن از ساعت ۱۳:۳۰ در مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشهد واقع در بلوار فکوری۴۵ خیابان فراز برگزار می‌شود.

امسال با هماهنگی انجام شده میان سوزانا جاروسوا مدیر اجرایی مسابقه دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا و اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری فرصتی فراهم شده است تا آثار منتخب این دوسالانه در قالب نمایشگاه در استان‌های مختلف ایران به نمایش گذاشته شود.

دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا مهم‌ترین و منحصر به‌فردترین رویداد در زمینه‌ تصویرگری کتاب کودک و نوجوان است که با پشتیبانی یونسکو و همکاری شعبه‌های ملی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان از کشورهای مختلف در کشور اسلواکی برگزار می‌شود.

در دوره‌های مختلف این رقابت هنری نورالدین زرین‌کلک، فرشید مثقالی، بهزاد غریب‌پور، ابوالفضل همتی‌آهویی، سیروس طاهباز، مهنوش مشیری، علی بوذری از داوران این مسابقه بوده‌اند.

نشانی: ضلع غربی بوستان کوه سنگی مشهد، نگارخانه چارسوق، سالن استاد حسین ترمه‌چی

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۲:۳۰
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام