آغاز پرواز پروانه ها بر فراز همدان

آغاز پرواز پروانه ها بر فراز همدان

در جشنواره امسال فیلم کودک و نوجوان همدان فیلم ۲۶۰ فیلم در ۱۶ بخش رقابتی و غیر رقابتی بر روی پرده خواهد رفت و در دیده کنجکاو تماشاگران کوچک، داوری می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی جشنواره، فیلم های بلند، کوتاه، مستند و پویانمایی (انیمیشن) در بخش های مختلف جشنواره امسال، نمایش داده می شوند.
بخش مسابقه سینمای ایران، خود ۸ بخش رقابتی و غیر رقابتی دارد:
در بخش مسابقه سینمای ایران ۱۶ فیلم، مسابقه آثار ویدیویی بلند ایران ۱۳ فیلم، مسابقه آثار پویانمایی ۲۹ فیلم، مسابقه آثار ویدیویی نیمه بلند و كوتاه ۴۷ فیلم، مرور آثار سینماگران استان همدان ۲۴ فیلم، كودكان غزه و فیلمسازان ایرانی ۲۳ فیلم، ره آورد جشنواره فیلم فجر ۱۳ فیلم بر روی پرده ها خواهند رفت و مراسمی نیز برای نکوداشت مهدی آذر یزدی، علی شاه حاتمی و فعالان بازی های رایانه ای برگزار می شود.

در بخش بین الملل جشنواره ۱۷ فیلم در بخش مسابقه، ۱۹ فیلم در بخش مسابقه فیلم های کوتاه، ۷ فیلم در بخش مسابقه آثار ویدیویی بلند و۲۲ فیلم در بخش مسابقه آثار ویدئویی كوتاه  بر روی پرده می روند.
در کنار بخش بین الملل جشنواره فیلم های دیگری نیز در قالب محبوب ترین نقاشی متحرك‌های سینمایی تاریخ سینما با ۱۶ فیلم ، كودكان و نوجوانان اسكاندیناوی با ۱۲ فیلم ، كودكان و نوجوانان كشورهای اكو(ECO) با ۱۵ فیلم و اربابان كمدی، محبوب بچه‌های همه نسل‌ ها به نمایش در می آیند.
این فیلم ها قرار است در سینماهای كانون، قدس، تالار معلم، تالار بسیج، مجتمع شهید آوینی ۱ و ۲ ، تالار دانش آموزی ، تالار فجر و ابن سینای همدان به روی پرده ‌روند.
در جشنواره امسال، چند نشست تخصصی هم برگزار می شود:
 نخستین نشست، «رسانه و نقش آن در اعتلای ادبیات و سینمای كودك و نوجوان» نام دارد و به بررسی «زیرساخت‌ها، كمبودها و موانع» در این زمینه می پردازد.
نشست دوم درباره «اقتباس ادبی برای سینمای كودك و نوجوان» است و نشست سوم نیز به «انیمیشن و جایگاه آن در سینمای كودك و نوجوان» می پردازد.
آخرین نشست جشنواره امسال هم «بررسی جایگاه سینمای كودك و نوجوان از گذشته، حال و آینده» نام گرفته است.
در این نشست‌ها كارشناسانی چون، مصطفی رحمان دوست، جعفر ابراهیمی شاهد، گیتی خامنه، محمدرضا بایگانی، شهرام شفیعی، حسین مهكام، محمد میركیانی، محمدعلی صفورا و جلال فاطمی حضور خواهند داشت.
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های كودكان و نوجوانان از ۱۱ تا ۱۵ مرداد ماه سال جاری در شهر همدان برگزار می‌شود.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸-۰۵-۱۰ ۱۶:۲۱
متن سفارشی:

ديدگاه شما