باز هم؛ فکر سالم در بدن سالم!

باز هم؛ فکر سالم در بدن سالم!

 به تازگی پژوهشگران دانشگاه جورجیا در آمریکا در تحقیقی، بار دیگر بر تاثیر مثبت ورزش بر توانایی ذهنی کودکان مهر تائید زدند.

 این تحقیق بر روی ۱۷۱ دانش آموز ۷ تا ۱۱ سال که اضافه وزن داشتند، انجام گرفت و نشان داد که فعالیت و ورزش مداوم، به کودکان، در درک ریاضیات کمک می کند.

پژوهشگران این دانشگاه امید دارند نتایج این تحقیق به جدی تر گرفته شدن ورزش در مدارس بیانجامد. دکتر دیویس از دانشگاه جورجیا در گزارش این تحقیق می گوید: "کودکان و نوجوانان برای این که بتوانند به حداکثر توانایی های خود دست یابند، باید فعالیت های ورزشی داشته باشند. او می افزاید این فعالیت ها برای همه بچه ها، حتا آن‌ها که چاق نیستند نیز ضروری است."

تحقیقات آزمایشگاهی بر روی موش‌ها نشان داده تحرک بیشتر، موجب افزایش تعداد سلول‌های مغزی و بهبود رابطه بین آن‌ها می‌شود. همچنین در میان دانش آموزان، آن‌هایی که تحرک بیشتری دارند نتایج بهتری در تست های هوش به دست آورده اند. به طوری‌ که افزایش نسبی ضریب هوشی به میزان ۳/۸ در آن دسته که روزانه ۴۰ دقیقه به مدت ۳ ماه ورزش کرده‌اند، دیده شده است.  این پژوهش همچنین بر تاثیر مثبت ورزش بر رفتار دانش آموزان اشاره دارد.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۰-۰۱-۲۲ ۰۷:۳۱
کلیدواژه:
متن سفارشی:

ديدگاه شما