برنامه «با من بخوان» برنده جایزه بزرگ ایبی-آساهی ۲۰۱۶ شد

برنامه «با من بخوان» برنده جایزه بزرگ ایبی-آساهی ۲۰۱۶ شد

پس از یک ماراتون سی ساله سرانجام ادبیات کودکان ایران، جایزه ایبی – آساهی را به دست آورد.

پس از یک ماراتون سی ساله معتبرترین و برترین جایزه جهانی ترویج خواندن به برنامه «با من بخوان» از ایران رسید. این جایزه بزرگ و معتبر جهانی که در دوره آینده وارد سی امین سال فعالیت خود می شود، در سال ۱۹۸۶ پذیرش کاندیداها را از کشورهای عضو دفتر بین المللی کتاب کودک آغاز کرد. در این دوره شورای کتاب کودک از ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به عنوان نخستین نامزد ایرانی برای دریافت این جایزه به دفتر جهانی کتاب برای نسل جوان معرفی کرد. دو سال بعد که هنگام داوری نخستین دوره از این جایزه بزرگ فرا رسیده بود، جایزه ایبی – آساهی را سازمان بانکو د لیبرو Banco del libro از ونزوئلا دریافت کرد. پس از آن در سال ۲۰۰۶ باردیگر شورای کتاب کودک، کانون توسعه فرهنگی را نامزد دریافت جایزه آساهی کرد، اما این بار نیز برنامه «کتابخانه سیار کودکان» از مغولستان توانست این جایزه را دریافت کند. سال ۲۰۱۲ باردیگر کانون توسعه فرهنگی نامزد جایزه آساهی شد. در این سال نیز دو نهاد و برنامه از کشورهای کامبوج به نام سیپار SIPAR و برنامه ای دیگر از آرژانتین به نام آبیلاس کونتاکوناس Abuelas Cuentacuentos یا برنامه قصه‌گویی مادربزرگ این جایزه را دریافت کردند. اکنون در سال ۲۰۱۶ زمان آن فرا رسیده بود که برنامه «با من بخوان» که الگوی بسیار موفق از اجرای برنامه ترویج کتابخوانی به همراه گسترش سوادآموزی پایه است، بتواند این افتخار بزرگ را به سرزمین کهن ما با فرهنگ سرشار و ژرف اش بیاورد.

دیدگاه ها

سرکار خانم قایینی؛ جناب آقای محمدی و همه عزیزان فعال در برنامه با من بخوان

دریافت این جایزه را به شما بزرگواران تبریک میگویم. به عنوان کسی که همیشه کارهای شما را دنبال کرده است خوشحالم که با وجود همه سختی ها و محدودیتها تلاش و کوشش شما به بهترین وجه ارج نهاده شد.

در آغاز سال نو این خبر خیلی خوبی است برای مردم ما و برای همه کسانی که آرزوی دنیایی بهتر را برای کودکان دارند.

 و برای من نیز که تصمیم گرفته ام در این سال زودتر از موعد از کار اداری کناره گیری کنم تا بتوانم با برنامه با من بخوان همراه شوم این خبر خیلی خیلی مبارک است.

آرزو میکنم همچنان ‍‍پرتوان و باانگیزه به پیش بروید که کودکان این سرزمین به عزیزانی چون شما سخت نیازمندند.


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.