شب نود سالگی زنده یاد توران میرهادی برگزار می‌شود

شب نود سالگی زنده یاد توران میرهادی برگزار می‌شود

شب نود سالگی زنده یاد توران میرهادی برگزار می‌شود با سخنرانی ۵ نویسنده و فعال در زمینه ادبیات کودکان و نوجوان در کانون زبان فارسی برگزار می‌شود.

در سالروز تولد زنده‌یاد توران میرهادی که در واقع برابر است با نودمین سالگرد تولد ایشان، مراسمی از سوی شورای کتاب کودک، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه و مجله بخارا برای گرامیداشت یاد وخاطره وی با عنوان شب نود سالگی زنده یاد توران میرهادی برگزار می‌شود.

در این مراسم ایران گرگین، سرویراستار فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، نوش‌آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک، گلی امامی، نویسنده و مترجم، زهره قایینی، نویسنده و مدیر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و شهرداد میرزایی، نویسنده، سخنرانی خواهند کرد.

در این مراسم همچنین از سه کتاب رونمایی خواهد شد و فیلمی مستند به نمایش درخواهد آمد.

شب نود سالگی توران میرهادی ساعت پنج عصر روز دوشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۶ در کانون زبان پارسی واقع در تهران، خیابان ولی عصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، پلاک دوازده برگزار می‌شود.

توران میرهادی، استاد برجسته ادبیات کودکان ایران، در سال ۱۳۰۶ش. در خانواده‌ای فرهیخته در تهران زاده شد و در ۱۸ آبان ۱۳۹۵ جهان فانی را ترک گفت. او بنیان‌گذار و مسئول طرح فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، نخستین کتاب مرجع ایرانی برای کودکان و نوجوانان است. از جمله آثار او می‌توان به «دو گفتار درباره کتابخانه‌های آموزشگاهی و نقش آن در ایجاد عادت به مطالعه»، «کتاب کار مربی کودک»، «برنامه کار سالانه مربی در مهد کودک و کودکستان»، «جستجو در راه‌ها و روش‌های تربیت»، «تعلیمات اجتماعی سوم دبستان» و «راهنمای تدریس کتاب تعلیمات اجتماعی سوم دبستان» اشاره کرد.

با زندگی توران میرهادی بیشتر آشنا شوید:

 

شب نود سالگی زنده یاد توران میرهادی

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.