نمایش‌های ایرانی برای کودکان هندی!

نمایش‌های ایرانی برای کودکان هندی!

یک گروه نمایش خلاق کودکان از ایران، نوروز امسال برای کودکان هندی کارگاه آموزش خلاق برگزار می‌کند.

گروه نمایشی ماه و خورشید، از شرکت هنرآوران ماه و خورشید، از ۲۷ اسفند تا ۷ فروردین در  جشنواره نمایش خلاق هندوستان شرکت می‌کند. این گروه، بنا دارد تا دو نمایش به نام آرزوها و به یاد قدیم، را در این جشنواره اجرا کند. اعضای گروه، یک کارگاه آموزشی نمایش خلاق سه روزه را هم برای کودکان هندی برگزار می‌کنند. در روز پایانی کارگاه هم قرار است بچه‌هایی که در این کارگاه شرکت کرده اند، یک نمایش خلاق را برای شرکت کنندگان در جشنواره اجرا کنند. 

گروه، هم چنین نمایشی هم برای ایرانیان ساکن هند اجرا می‌کند. جشنواره نمایش خلاق به مناسبت نوروز در هند برگزار می‌شود. گروه ماه و خورشید پیش از این در برخی از مناطق تهران و کرج، کارگاه نمایش خلاق برای کودکان برگزار کرده اند. در این کارگاه‌های سه روزه، کودکان با  تلفیقی از بازی‌های گروهی سنتی ایران و بازیگری برای تئاتر، آشنا می‌شوند.

 شرکت هنرآوران ماه و خورشید، برنامه تازه ای به نام تئاتر آپارتمانی را هم به تازگی اجرا می‌کند. حمید ملاحسینی، از اعضای گروه در این باره به کتابک گفت: "از آن‌جا که سالن‌های تئاتر ویژه کودک و نوجوان در تهران بسیار کم هستند و تئاتر کودک به خوبی جایگاه خود را در میان خانواده ها پیدا نکرده است، برنامه تئاتر در آپارتمان می‌تواند مفید باشد." 

در این برنامه، هر خانواده یا مجتمع مسکونی می‌توانند تصمیم بگیرند که در محل زندگی‌شان تئاتری برای کودکان اجرا شود. شرکت هنرآوران ماه و خورشید گروه تئاتر خود را برای اجرا به آپارتمان می‌فرستد. علاقه مندان به برگزاری کارگاه نمایش خلاق برای کودکان و برنامه تئاتر آپارتمانی می‌توانند با شرکت مهرآوران ماه و خورشید با این شماره ۶۶۹۰۹۵۸۸ ۰۲۱  تماس بگیرند. 

منوچهر اکبرلو، سرپرست شرکت هنرآوران ماه و خورشید و گروه نمایشی ماه و خورشید است. احسان مجیدی، حمید ملاحسنی، مجید نصیری، شیوا حسینی و الهام مشتاقی هم اعضای گروه هستند. 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۹-۱۲-۱۵ ۱۳:۴۳
متن سفارشی:

ديدگاه شما