برنامه‌های کانون برای روز جهانی و هفته ملی کودک

برنامه‌های کانون برای روز جهانی و هفته ملی کودک

هفته ملی کودک از امروز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ آغاز می‌شود و تا ۲۱ مهرماه همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ پذیرای علاقه‌مندان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون خواهد بود. امسال این هفته با شعار «هر کودک نشانی خداست...» نام‌گذاری شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته ملی کودک، نمایشگاهی با مشارکت ۴۰ نهاد و سازمان برپا می‌کند که به ارائه درست‌آوردهای خود در این حوزه می‌پردازند. در کنار این نمایشگاه، ۱۶ نشست و کارگاه تخصصی نیز ویژه علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

برنامه‌های هفته ملی کودک ۱۳۹۶

- سالن کنفرانس شماره دو مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، شنبه ۱۵ مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ پذیرای نشست «گزارش نمایشگاه تصویرگری براتیسلاوا» است. علی بوذری، هدا حدادی، سحر ترهنده، زهرا محمدنژاد و نرگس محمدی سخنرانان این نشست هستند.

- شورای کتاب کودک یک‌شنبه ۱۶ مهرماه دو نشست را میزبانی خواهد کرد. در این روز از هفته ملی کودک از ساعت ۱۱ تا ۱۳ لیلا کفاش‌زاده، پرور قویدل و عاطفه سلیمانی درباره «میراث فرهنگی و محیط زیست» سخن خواهند گفت.

- همچنین نشست «خواندن برای کودکان با نیازهای ویژه» نیز در ساعت ۱۴ تا ۱۶ با سخنرانی مهشید دولت، سوده کریمی و سمانه نادی برگزار می‌شود.

- دبیرخانه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در همین روز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ نشستی را با موضوع «داستان کودک و نوجوان و ادبیات پایداری» برگزار خواهد کرد. سخنرانان این برنامه مصطفی رحماندوست، شهرام اقبال‌زاده، طاهره ایبد و افسانه موسوی‌گرمارودی خواهند بود.

- ۱۷ مهرماه کارگاه «آموزش برای دوشنبه‌های کتاب‌خوانی در مهدهای کودک» از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. مریم محمدخانی و شکوه حاجی‌نصراله مربیان این کارگاه هستند. این کارگاه در دو نوبت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود.

- شورای کتاب کودک برگزار کننده‌ کارگاه «انتخاب‌ کتاب‌های مناسب برای کودکان» با مدیریت الهام رحمانی و زهرا صیادی در روز سه‌شنبه ۱۸ مهر از ساعت ۹ تا ۱۲ خواهد بود.

- موسسه‌ مادران امروز و انجمن تصویرگران کتاب کودک، به ترتیب از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۳ تا ۱۸ برگزار کننده‌ یک نشست و یک کارگاه در روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه در هفته ملی کودک خواهند بود. مرضیه شاه‌کرمی درباره‌ «نقش آگاهی و آموزش در تربیت» سخن خواهد گفت و پدرام کازرونی کارگاه تصویرگری «دوستی کودکان با حیات‌وحش» را هدایت می‌کند.

- پنج‌شنبه ۲۰ مهر نشست «کودکان زیر چتر ایمان» با سخنرانی سیدعلی کاشفی خوانساری، قاسمعلی فراست و مجید راستی از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌شود.

 

برنامه هفته ملی کودک

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۲:۰۴
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.