پاکسازی روستای محمودآباد از زباله به همت کودکان خانه فرهنگ

پاکسازی روستای محمودآباد از زباله به همت کودکان خانه فرهنگ

روز دوشنبه ۱۷ خرداد ماه ۹۵ به مناسبت هفته محیط زیست و روز جهانی محیط زیست، کودکان خانه فرهنگ محمودآباد در برنامه جمع‌آوری زباله و پاکسازی روستای محمودآباد شرکت کردند. در این برنامه که برای ترویج فرهنگ زیست ‌محیطی اجرا شد، در مجموع نزدیک به ۲۰۰ نفر از کودکان در گروه‌های سنی مختلف به همراه مادرانشان، سه نفر از پدران، مربیان خانه فرهنگ محمودآباد، کارشناسان «با من بخوان» و شماری از مهمانان شرکت داشتند.

برنامه در ساعت ۱۰ صبح آغاز شد و به هر نفر کیسه، ماسک و دستکش داده شد. نخست زباله‌های اطراف یکی از کوره‌پزخانه‌ها که محل زندگی شماری از ساکنان بود، جمع‌آوری شد. سپس گروه به روستای محموداباد را از زباله ها و پسماندها پاکسازی کردند. شرکت‌کنندگان در حال حرکت با سر دادن  شعار «آسمان آبی؛ هوای پاک حق همه‌ی ماست» توجه اهالی روستا را به این مسئله جلب کردند. 

پاکسازی روستای محمودآباد از زباله به همت کودکان خانه فرهنگ

در پایان کودکان با آب‌بازی در پارک نزدیک روستا، این روز را با خاطره‌ای شاد و به یادماندنی به پایان بردند. کودکان و خانواده‌ها از این برنامه استقبال زیادی کردند و  خواهان ادامه برنامه‌هایی از این دست شدند. در پایان هم از شرکت‌کنندگان در خانه فرهنگ پذیرایی شد.

پاکسازی روستای محمودآباد از زباله به همت کودکان خانه فرهنگ

سازمان ملل متحد با هدف افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و ترغیب مسئولان به اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌ جانوری، روز ۵ ژوئن را به عنوان روز جهانی محیط زیست اعلام کرده است. در ایران هم به مناسبت روز جهانی محیط زیست، ۱۵ تا ۲۱ خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است.

یکی از اهداف بنیادین «با من بخوان» نیز برگزاری کارگاه‌های محیط زیست برای مربیان و افزایش دانسته‌ها و احترام کودکان نسبت به محیط زیست است. در برنامه «با من بخوان» کودکان با خواندن کتاب‌هایی با موضوعات زیست‌محیطی و انجام فعالیت‌های در پیوند با این کتاب‌ها، نسبت به حفظ محیط زیست و اهمیت وابستگی موجودات زنده به یکدیگر، آگاه تر می‌شوند.
 

با برنامه «با من بخوان» آشنا شویم

با روز جهانی محیط زیست آشنا شویم

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۲
نویسنده:
سارا یوسف پور
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.