بنیاد ترویج خواندن فوندالکتورا

Fundalectura
بنیاد ترویج خواندن فوندالکتورا

"بنیاد ترویج خواندن" سازمانی ناسودبر در کلمبیاست که هدف آن ترویج کتاب و خواندن، به ویژه ترویج عادت کتابخوانی در میان کودکان و جوانان کلمبیایی و بالا بردن کیفیت کتاب ها برای این گروه سنی است.

در ادامه ی کار "انجمن کتاب کودکان و نوجوانان کلمبیا "بنیاد ترویج خواندن" با حمایت ناشران و شرکت های چاپ و گرافیک در سال ۱۹۹۰ در بو گوتا آغاز به کار کرد.

"بنیاد ترویج خواندن" دوره ها و کارگاه های آموزشی در زمینه ی تولید کتاب کودک، پژوهش درباره ی ادبیات کودکان و عادت کتابخوانی ترتیب می دهد. این سازمان یک مرکز اسناد نیز تاسیس کرده است که انتشارات گوناگون را ویرایش میکند.

از دیگر کارهای این بنیاد، اهدای جایزه ی ملی به بهترین پروژه در گستره ی ترویج خواندن و جایزه ی استعدادهای تازه است.

این جوایز برای تشویق نویسندگان و تصویرگران کتاب کودکان در نظر گرفته شده اند.

"بنیاد ترویج خواندن" با همکاری انتشارات نورما، جایزه ی سالانه ی بنیاد نورما را نیز به یک نویسنده آمریکای لاتینی اهدا می کند.

یکی از فعالیت های ارزشمند این بنیاد، اجرای پروژه  "خواندن چه لذت بخش است" بوده که با پشتیبانی دولت کلمبیا در سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ به اجرا در آمد  و جایزه آساهی را در سال ۱۹۹۵از آن خود کرد. از دیگر پروژه های این بنیاد، راه اندازی کتابخانه های سیار برای جمعیت های شهری و تاسیس "باشگاه های کتابخوانی در مدارس " است.

"بنیاد ترویج خواندن" هر دو سال یکبار در کلمبیا کنفرانس ترویج خواندن بر گزار می کند این بنیاد که شعبه ی  کلمبیایی دفتر بین المللی برای نسل جوان (IBBY) نیز هست در سال ۲۰۰۰ برگزاری بیست و هفتمین کنگره ی IBBY را در کارنا هنادایندیاس به عهده داشت که موضوع آن "دنیای جدید برای یک دنیای جدید" بود.

نقش بنیاد ترویج خواندن در زمینه خواندن و سواد آموزی در جامعه ای که کارتل های مواد مخدر فعال هستند و و خشونت را ترویج می کنند،‌ ستودنی است .

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.