سیزدهمین شماره داروگ منتشر شد

سیزدهمین شماره داروگ منتشر شد

سیزدهمین شماره داروگ (نخستین نشریه نوجوانان دوستدار محیط‌زیست) منتشر شد. داروگ شهریورماه همراه با یک پوستر تمام‌رنگی رایگان و حال و هوای صلح و یوزپلنگ ایرانی به دکه‌ها آمده است.

بخش‌های گوناگون سیزدهمین شماره داروگ

  • کنکاش

«یوزپلنگ منقرض نمی‌شود، مگه‌نه؟» این پرسش را که دلواپسی کودکان و نوجوانان است، در این بخش هومن جوکار (مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی) در گفت‌و‌گو با داروگ به این سوال پاسخ می‌دهد.

  • پارک جانوران

«پسران دره انجیر» داستان یوزهایی است به نام ارسلان، اردلان و اردوان و نیز یوز قهرمانی به نام پویان که فاصله ۲۱۵ کیلومتری از پناهگاه حیات‌وحش نایبندان در خراسان جنوبی را پای پیاده تا دره انجیر در حوالی یزد، طی کرده است. برای آشنایی با سرنوشت این یوزها باید بخش پارک جانوران سیزدهمین شماره داروگ را ورق بزنید.

  • طبیعت‌گردی

طبیعت‌گردی این شماره داروگ با دست پر به سراغ خوانندگانش آمده است؛ از سر زدن به دنیای شگفت‌انگیز بال پرندگان تا گشت و گذار کامل در موزه ملی ملک.

  • بچه‌های سبز

خواندن داستان‌هایی که به قلم بچه‌های داروگی نوشته شده باشد، لطف دیگری دارد. در این قسمت به جز خواندن نوشته‌های دوستانتان، با نظرات آن‌ها در مورد مطالب داروگ هم آشنا می‌شوید و شاید هوس کردید خودتان هم مطالبتان را برای داروگ بفرستید.

  • سرگرمی

مانند شماره‌های گذشته، داروگ شهریورماه پر از سرگرمی است؛ از معماهای مختلف تا دستور ساخت اوریگامی کبوتر صلح و خواندن حکایت دو کبوتر از کلیله و دمنه.

  • خبر خوش

در این بخش از سیزدهمین شماره داروگ با خبرهای خوبی درباره نوجوانان و محیط‌زیست آشنا می‌شوید.

  • زنبورانه

اگر به آشپزی علاقه دارید، خواندن زنبورانه این شماره را از دست ندهید. درست کردن لقمه‌پیچ قارچ و گوشتِ گردویی آن هم در دل طبیعت باید خیلی هیجان‌انگیز باشد. افزون بر این، این بازی محیط‌زیستی ایده‌های خوبی هم به شما یاد می‌دهد تا با دوستانتان در طبیعت انجام دهید.

  • زمین ما

در این بخش، گفت‌وگویی آموزنده با دکتر نوش‌آفرین انصاری، استاد کتابداری، عضو هیئت مدیره و دبیر شورای کتاب کودک، درباره ادبیات کودک و صلح در انتظارتان است و در ادامه هم با مفهوم جهانی صلح آشنا می‌شوید و به این پرسش پاسخ می‌دهید که چرا خورشید می‌درخشد؟

مانند داروگ‌های پیشین، سیزدهمین شماره داروگ نیز با ماجرای پرفسور در زیست‌بوم به پایان می‌رسد.

 

سیزدهمین شماره داروگ

 

 

ديدگاه شما