معرفی کتاب و فیلم سپید دندان

سپید دندان

سپید دندان رمانی از جک لندن نویسنده آمریکایی است. این رمان نخست به صورت پاورقی در مجله آوتینگ در سال ۱۹۰۶ منتشر شد. داستان در جریان تب طلای کلوندایک رخ می‌دهد. جک لندن زندگی سگی را که خون گرگی دارد دنبال می‌کند. او در این رمان به مسائل اخلاقی و تقابل وحشی‌گری و تمدن انسانی می‌پردازد. این رمان مکمل دیگر رمان مشهور جک لندن به نام آوای وحش است.

سپید دندان

کتاب سپید دندان در سال ۱۳۳۴ توسط محمد قاضی به فارسی ترجمه شد.

سپید دندان

سپید دندان، اثری است در نقطه مقابل آوای وحش که سه سال پیش از آن چاپ شده بود. اگر در آنجا باک، سگ اهلی سورتمه کش، به گرگی درنده تبدیل می شود، در اینجا حیوانی وحشی (که سه چهارم آن گرگ و یک چهارم آن سگ گرگی است) اهلی می شود و به کمک انسان می آید.

باک وقتی توله است، توسط یک بومی سرخ پوست گرفتار می شود و در ازای غذا و سرپناهی به خدمت او درمی آید. هنوز سپیددندان کاملاً اهلی نشده است، زیرا خوی گرگی وی دائماً توسط همنوعان رقیبش به مبارزه خوانده می شود.

جک لندن اولین نویسنده موفق طبقه کارگر ایالات متحده آمریکاست. توانایی وی در نوشتن بیش از یک هزار کلمه در روز باعث شد تا در مدت ۱۸ سال نویسندگی آثار مشهور بسیاری را خلق کند. پرکاری «جک لندن» را می توان در ۵۱ کتاب و چند صد مقاله ای که منتشر کرد دید. او گران قیمت ترین و پر خواننده ترین نویسنده آمریکا در زمان خود بود.

سپید دندان

خرید کتاب سپید دندان

فیلم سپید دندان ۱۹۹۱

فیلم سپید دندان سال ۱۹۹۱، داستان مردی جوان در اوایل قرن ۲۰ در آلاسکا است که طی ماجراجویی‌هایی با گرگ‌ها، شکارچیان سگ و مردم محلی با یک سگ گرگی دوست می‌شود. این فیلم توسط رندال کلایزر کارگردانی شده است. در سال ۱۹۹۴ دنباله‌ای بر این فیلم به نام «سپید دندان ۲: افسانه گرگ سفید» ساخته شد.

سپید دندان

 

فیلم سپید دندان ۱۹۳۶

سپیددندان یک فیلم اکشن آمریکایی ۱۹۳۶ است که توسط دیوید باتلر ساخته شده و توسط سام دانکن، ژن فاولر و هال لانگ نوشته شده است. 

سپید دندان

فیلم سپید دندان ۱۹۷۳

سپیددندان  یک فیلم ماجراجویی ایتالیایی به کارگردانی لوچیو فولچی است که در سال ۱۹۷۳ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ریک باتالیا، ویرنا لیزی، فرانکو نرو و فرناندو ری اشاره کرد.

سپید دندان

انیمیشن سپید دندان ۲۰۱۸

سپید دندان ، فیلمی انیمیشنی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی الکساندر اسپیگارس می‌انیمیشن سپید دندان (به انگلیسی: White Fang) اثری است که بر اساس رمان بدون پایانی از جک لاندن ارائه شده است و روایتی نام آشنا را برای مخاطبین خود ارائه داده است. داستان سپید دندان، در مورد پسری است که گرگ نیمه نژادی که نصفش گرگ و نصف انسان را بسیار دوست دارد و این تنها به این خاطر است که این گرگ، نجات دهنده پدرش از خطر یخ زدگی بوده است.

سپید دندان

حال این گرگ بر اساس اتفاقاتی که پیرامون داستان استخراج طلا، رخ داد، از دست می رود و اتفاقات احساسی زیادی برای این پسرک رخ می دهد. سپید دندان که به خاطر مرگ پدرش، زجر زیادی کشیده است و تنها ماجراهای خشن زیادی را تجربه کرده است...

سبکی که برای روایت داستان سپید دندان استفاده شده است، مطابق با استانداردهای روز انیمیشن سازی است و نتفلیکس به بهترین شکل این کار را انجام داده است. همان‌طور که انتظار می رود، شاهد صحنه‌ها و محیط بسیار جذابی هستیم و شخصیت‌ها نیز به خوبی ساخت و پرداخت شده‌اند.

گردآورنده:
سپیده سیف اشرفی
Submitted by editor on