پیش خرید بلیط دومین اکران اینترنتی فیلم توران‌‍‌خانم

پیش خرید بلیط دومین اکران اینترنتی فیلم توران‌‍‌خانم

دومین اکران اینترنتی فیلم مستند «توران خانم» از۲۰ تا ۳۱ امرداد ماه ۱۳۹۷ برابر با ۱۱ تا ۲۲ آگوست ۲۰۱۸ آغاز می‌شود.

فیلم مستند «توران خانم» ساخته رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماسب، به زندگی توران میرهادی، یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار سده‌ کنونی ایران در حوزه‌ آموزش و پرورش و فرهنگ و ادبیات کودکان می‌پردازد. نخستین اکران اینترنتی این فیلم مستند خرداد ماه امسال بود که با استقبال فراوان رو به رو شد. کارگردانان این فیلم، کلیه درآمد حاصل از فروش دومین اکران اینترنتی فیلم مستند «توران خانم» را همانند اکران اول به «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» اهدا کرده‌اند.

علاقمندان از هم اکنون می‌توانند برای پیش خرید بلیط فیلم مستند «توران خانم» به سایت‌های هاشور و تیوال مراجعه کنند.

رخشان بنی‌اعتماد، مجتبا میرتهماسب گزارشی از اکران اول فیلم مستند «توران خانم» ارائه کرده‌اند که آن را در زیر می‌خوانید:

پیش از آن‌که بخواهیم از برنامه‌ دومین اکران اینترنتی فیلم توران‌‍‌خانم بگوییم، لازم می‌دانیم گزارشی از نخستین اکران اینترنتی فیلم و استقبال از آن ارائه کنیم.

ایده‌ اکران اینترنتی، ایده‌ای قدیمی بود که حتی سال گذشته که شش فیلم سری اول «مجموعه‌ فیلم‌های مستند کارستان» را به پخش رساندیم، قابل اجرا نبود. هم به دلایل فنی و زیرساخت‌های فضای مجازی و هم به دلایل اجرایی اکران فیلم در ایران. تا پیش از این، متکی بودیم به توان و ظرفیت اکران در گروه سینماهای هنروتجربه و بعد از آن پخش DVD در شبکه نمایش خانگی و نسخه‌های VOD بر روی اینترنت؛ که با همین امکانات و با در نظر گرفتن بی‌اعتنایی صداوسیما به پخش فیلم‌های ما، خوشبختانه توانستیم مجموعه کارستان را به ظرفیت قابل‌قبولی از مخاطبِ هدف برسانیم که در سینمای مستند ایران کم‌نظیر بوده است.

اما به برکت توران‌خانم، نخستین اکران اینترنتی فیلم پا گرفت و شد راه‌حل جدیدی برای اکران فیلم‌های فرهنگی و مستقل و ارتباطی بی‌واسطه و هم‌زمان با مخاطبِ علاقه‌مند در سراسر جهان؛ سینما به خانه‌ها راه پیدا کرد و نمایش‌های گروهی در مکان‌های مختلف، شکلی
جدید از سینما را رقم زد.

در فاصله‌ یک هفته نمایشِ آن‌لاین که از ۲۶ خردادماه و همزمان با روز تولد خانم میرهادی شروع شد، ۱۳۳۰۵ بلیط در داخل و خارج از ایران فروخته شد که حدود نیمی از درآمدِ آن بابت سهم سایت‌های عامل فروش بلیط و نمایش فیلم و نیز هزینه‌های اجرایی و تبلیغات، کسر شد و عواید خالص ۷۰ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان را برای «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» ایجاد کرد که طبق وعده‌ صاحبان اثر در تاریخ شانزدهم تیرماه جاری مستقیماً در اختیار هیأت‌مدیره‌ این دو نهاد قرار گرفته است.

همین انگیزه و تقاضای بیش از اندازه برای اکرانِ دوباره‌ فیلم، ما را بر آن داشت تا دومین اکران اینترنتی فیلم را برای ۲۰ تا ۳۱ امردادماه (۱۱ تا ۲۲ آگوست ۲۰۱۸) برنامه‌ریزی کنیم تا هم راهی باشد برای گسترده‌تر کردن اندیشه‌های توران میرهادی و هم بهانه‌ای باشد برای حمایت مخاطبان از نهادهای کودکی ایران.
و در این اکرانِ دوباره، چشم به راهِ اعتماد دوباره و حمایت چندباره‌ شما تماشاگران فیلم هستیم.
رخشان بنی‌اعتماد، مجتبا میرتهماسب

اول مردادماه ۱۳۹۷

توران میرهادی، رخشان بنی اعتماد، مجتبی میرتهماسب در پشت صحنه فیلم توران خانم

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۵-۰۹ ۱۵:۵۲
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.