مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان(فراگیر)

مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

 

اين كتابخانه از سال۱۳۵۱در پارك فدك آغاز به كار كرد. فضای کتابخانه یکپارچه است و مواد خواندنی کودکان، نوجوانان و کودکان و نوجوانان ویژه در قفسه‌های جداگانه چیده شده اند.

مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانفراگیر   مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانفراگیر

این کتابخانه از سال ۱۳۸۰در طرح كتابخانه هاي فراگير قرار گرفته است و به عنوان نخستين كتابخانه از اين مجموعه مجهز به منابع و تجهيزات مناسب براي ارائه خدمات كتابخانه اي به كودكان و نوجوانان ويژه در كنار كودكان و نوجوانان عادي است. اين كتابخانه در كنار مجموعه كتاب هاي چاپي به خط بينايي داراي كتاب هاي پارچه اي حسي- لمسي، کتاب بریل، کتاب گویا، کتاب‌های ساده نویسی شده، نوارهای ویدئویی کتابخوانی به زبان اشاره و تجهیزاتی همچون بهدید برای کم بینایان و برجسته نگار است.

  

   مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانفراگیر     مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانفراگیر

 

کودکان و نوجوانان ۶- ۱۶ سال می‌توانند عضو این کتابخانه باشند و از مجموعه مواد خواندنی کتابخانه و کلاس‌های فرهنگی، هنری و ادبی آن استفاده کنند. کودکان ۴ تا ۶ سال تنها می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی ثبت نام کنند.  این کتابخانه دارای گود قصه  و آمفی تاتری کوچک برای اجرای برنامه‌های فرهنگی ، هنری، ادبی و برگزاری جشن‌ها است. طرح کانون- مدرسه هم در سال ۱۳۷۹ و سال ۱۳۷۸ در این کتابخانه به اجرا در‌آمده است. 

مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانفراگیر   مرکز شماره ۲۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانفراگیر

مجموعه مواد این کتابخانه ۱۷۵۱۳ جلد کتاب است. مواد دیداری – شنیداری و اسباب بازی‌هایی که از محصولات کانون است  در تعداد محدود برای استفاده کودکان در کتابخانه موجود است.  اعضای این کتابخانه ۱۴۷۲۰ نفر هستند که از این تعداد حدود ۱۰۰ نفر عضو پایدار هستند یعنی اعضایی که در هفته حداقل ۲ ساعت در کتابخانه هستند و ۲ کتاب به امانت می‌گیرند. 

راهنما
نشانی: 
خيابان شهيد مدني (نظام آباد شمالي)، پارك فدك
تلفن: 
۰۲۱-۷۷۸۲۶۴۷۳

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.