كتابخانه مرکزی پارك شهر(بخش كودک)

كتابخانه مرکزی پارك شهر

 

این كتابخانه نخستين كتابخانه عمومي در تهران است كه از سال ۱۳۴۰ شروع به كار كرده است. نخستين مجموعه كتاب هاي كودك و نوجوان اين كتابخانه، مجموعه كتاب هاي اداره ي امور کودکستان ها است كه سال ۱۳۳۷ در محل آن اداره تاسيس شده بود. بخش کودک و نوجوان این کتابخانه پس از بازسازی در سال ۱۳۸۶ به طبقه ی زیرین کتابخانه منتقل شده است.

كتابخانه مرکزی پارك شهربخش كودک      كتابخانه مرکزی پارك شهربخش كودک

این بخش دارای ۶۵۳۴ عنوان کتاب است که دارای نظم دیویی هستند. اما به جای شماره ی رده بندی، قفسه ها بر پایه ی موضوع عنوان گذاری شده اند و کتاب ها دارای برچسب های رنگی برای جای نمایی کتاب ها هستند.

كتابخانه مرکزی پارك شهربخش كودک      كتابخانه مرکزی پارك شهربخش كودک

خردسال ترین عضو این کتابخانه ۶ ماهه است. در کنار مجموعه کودکان و نوجوانان این بخش، قفسه راهنمای مادر وجود دارد که مجموعه کتاب هایی در زمینه ی تعلیم و تربیت، روانشناسی، آشپزی، ... را در بر می گیرد. مادران می تواند هر هفته با کارت عضویت کودک شان یک کتاب از این مجموعه به امانت بگیرند. این کتابخانه برنامه های نمایش عروسکی، قصه گویی، کتابخوانی،  نقاشی، کاردستی و برپایی نمایشگاه کتاب  در محیط کوچک کتابخانه و یا در فضای بیرونی کتابخانه (پارک شهر) برگزاری می کند.

كتابخانه مرکزی پارك شهربخش كودک      كتابخانه مرکزی پارك شهربخش كودک

دعوت از دانش آموزان مدارس و خردسالان کودکستان های اطراف کتابخانه برای مشارکت در برنامه های کتابخانه و همکاری با سازمان هایی همچون شهرداری منطقه برای برگزاری مراسم فرهنگی – هنری از جمله فعالیت های این کتابخانه است. کودکان و نوجوانان می توانند از ساعت ۷:۳۰- ۱۹ از خدمات این کتابخانه استفاده کنند.

 

راهنما
نشانی: 
تهران: خیابان وحدت اسلامی. خیابان بهشت. روبروی دیوان عدالت اداری.. کتابخانه مرکز پارک شهر
تلفن: 
۵۵۱۵۲۳۱۲ داخلی ۱۱۶

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.