جایزه ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی رید IBBY-iRead

IBBY-iRead Outstanding Reading Promoter Award
جایزه ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی رید IBBY-iRead

جایزه ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی رید IBBY-iRead جایزه‌ای است که از سال ۲۰۱۸ هر دو سال یک بار به دو ترویجگر برجسته خواندن اهدا خواهد شد.

جایزه ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی رید IBBY-iRead با هدف تشویق تعهد پایدار در قبال ترویج کتابخوانی و امید این که ترویج کتابخوانی در میان همه مردم کره زمین گسترش یابد بنیان گذاری شد. این جایزه مشوق افرادی است که حداقل سه سال، با نوآوری و خلاقیت، در زمینه خواندن و شیوه‌های مختلف آن با کودکان و نوجوانان فعالیت کرده باشند و فعالیت‌شان تداوم داشته باشد. این فعالیت‌ها می‌تواند فعالیت‌هایی مانند ایجاد پروژه‌های کتابخوانی و اجرای فعالیت‌های پویا در این پروژه‌ها، ترویج مؤثر خواندن و راهبردهایی در این راستا و حمایت از حق کودکان برای خواندن باشد.

معیارهای انتخاب نامزد برای جایزه ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی رید IBBY-iRead

 پایداری، اثرگذاری، الهام‌بخشی، کاوشگری و نوآوری در اجرای پروژه‌های کتابخوانی. پایبندی و احساس مسئولیت در ایجاد عشق به خواندن، توانمند کردن کودکان در امر خواندن در مناطق محروم و بی‌ثبات و تداوم آن.

 برندگان این جایزه هر یک ۳۵۰ هزار یوان چین دریافت می‌کنند که دو سوم این پول به خود ترویجگر تعلق دارد و بقیه آن را باید صرف یک پروژه ترویج کتابخوانی کند. بنیاد iRead براساس قراردادی که در کنگره ۲۰۱۸ آتن با دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان امضا کرد به مدت ۲۰ سال، هر دو سال یک میلیون دلار امریکا را برای این جایزه در اختیار این دفتر قرار خواهد داد.

این جایزه برخلاف جایزه کتابخوانی ایبی-آساهی که به برنامه‌های کتابخوانی اهدا می‌شود به ترویجگران برجسته داده می‌شود و همراه با جایزه ترویج کتابخوانی ایبی- آساهی و جایزه هانس کریستین اندرسن در کنگره ایبی اعلام شوند.

شورای کتاب کودک به‌عنوان شاخه ملی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) نامزد این جایزه را انتخاب و به این جایزه معرفی می‌کند.

 

راهنما
نوع محتوا: 
مکان

ديدگاه شما