آنا هگلوند

Anna Höglund
آنا هگلوند
مشخصات
نام: 
آنا
نام خانوادگی: 
هگلوند
نام لاتین: 
Anna
نام خانوادگی لاتین: 
Höglund

آنا هگلوند نویسنده و تصویرگر پیشرو سوئدی متولد سال ۱۹۵۸ استکهلم است. او هنرمندی خودآموخته است و در زمینه نمایشنامه‌نویسی و ساخت انیمیشن هم فعالیت می‌کند.

آنا هگلوند با بسیاری از نویسندگان سرشناس ادبیات کودکان سوئد مانند باربرو لیندگرن، اولف استارک و گونار لندکویست همکاری داشته و آثارش در موزه هنر گوتنبرگ و موزه ملی استکهلم نگه‌داری می‌شود. او هم اکنون یکی از داوران جایزه یابود آسترید لیندگرن است.   

آنا هگلوند کارش را به عنوان تصویرگر از سال ۱۹۸۲ با کتاب «داستان پنکیک» آغاز کرد و تاکنون ۲۰ عنوان کتاب برای کودکان منتشر کرده که جایزه‌های ملی و بین‌المللی بسیاری را برای او به ارمغان آورده است.

در سال ۱۹۹۴ جایزه قلم نقره‌ای هلند و جایزه ادبی کودک و نوجوان آلمان را به خاطر کتاب «آیا می‌توانی سوت بزنی یوهانا؟» به طور مشترک با نویسنده این کتاب، اولف استارک دریافت کرد. در سال ۱۹۹۶ بار دیگر جایزه ادبی کودک و نوجوان آلمان را به خاطر کتاب «سفرهایی که هرگز نرفته‌ام» و در سال ۱۹۹۸ جایزه Pier Paolo Vergerio European را برای کتاب «مینا و کگه» دریافت کرد. آخرین کتاب او به نام «این چیزی است که تنها می‌توانی با خرگوش‌ها درباره‌اش صحبت کنی» جایزه «گوله برفی» را برای بهترین کتاب تصویری سال ۲۰۱۳ سوئد و پلاک «نیلز هولگرسان» را در سال ۲۰۱۴ دریافت کرد.

 

جادو

 

بسیاری از آثار آنا هگلود به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. از او کتاب «جادو» به فارسی ترجمه شده است. آنا هگلود یک یاز پشتیبانان برنامه «با من بخوان» است و حق انتشار این کتاب را به فارسی به انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و برنامه اهدا کرده است.

جادو اثر آنا هگلوند

جادو

جادو نوشته آنا هگلوند

جادو

 

 

 

 

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.