بزرگداشت نوش‌آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک برگزار می‌شود

بزرگداشت نوش‌آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت نوش‌آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک با عنوان «قلبِ مهربانِ شورای کتاب کودک» روز سه‌شنبه ۵ شهریورماه از ساعت ۱۶ در کتابخانه ملی برپا می‌شود.

نوش‌آفرین انصاری، استاد کتابداری، عضو هیئت مدیره و دبیر شورای کتاب کودک است. او در سال ۱۳۴۲ با برگزاری کارگاه کتابداری برای گروهی از پایه‌گذاران شورای کتاب کودک همکاری خود را با این نهاد آغاز کرد. توران میرهادی حضور شورای کتاب کودک در عرصه ادبیات کودکان جهان، در جمع داوران جایزه هانس کریستین اندرسن، پژوهشگران کتابخانه بین‌المللی مونیخ و کنگره‌های ادبیات کودکان، و شکل‌گیری نهادهایی همچون موسسه پژوهشی کودکان دنیا، موسسه مادران امروز، موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و کانون توسعه فرهنگی را وامدار تلاش‌ها و پشتیبانی‌های انصاری می‌دانست و بر این باور بود که کار سترگ فرهنگنامه کودکان و نوجوانان با راهنمایی و مراقبت دائمی او شکل گرفت و پیش رفت.

نوش‌آفرین انصاری در سال ٢٠١٠ به پاس خدماتش و به سبب پایبندی به استانداردهای کیفی کتاب‌های کودکان و نوجوانان، توجه به کودکان در حاشیه (پناهنده، زندانی، خیابانی، توان‌یاب و...)، تاثیر ماندگار و همه جانبه بر فعالیت‌های دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان، تعهد به اصول اخلاقی و ترویج فرهنگ صلح به عضویت افتخاری دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان درآمد و از سوی هیات مدیره این دفتر لوح افتخار دریافت کرد.

نشانی: اتوبان حقانی، کتابخانه ملی، تالار قلم

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۲:۱۳
متن سفارشی:

ديدگاه شما