یه سر و دو گوش اثری از نجوا خبازیان

یه سر و دو گوش اثری از نجوا خبازیان

 

کودکان در هر سنی می‌توانند خود را با موسیقی بیان کنند. کودکان پیش‌دبستانی برای لذت، آواز می‌خوانند. آن‌ها نسبت به توانایی خود آگاهی ندارند. آن‌ها آهنگ‌هایی را دوست دارند که تکرار دارند، از ریتم‌هایی با ضرب‌آهنگ مشخص استفاده می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند کارهایی انجام دهند. کودکان پیش‌دبستانی از ترانه‌هایی لذت می‌برند که در مورد چیزهای آشنا مانند اسباب‌بازی، جانوران و بازی است. آن‌ها همچنین بازی‌های انگشتی و هیچانه‌ها را با همراهی موسیقی یا بدون آن دوست دارند.

کودکان در سن مدرسه شیفته ترانه‌ آوازهایی هستند که درباره‌ی شمارش، هجی کردن یا به خاطر سپردن توالی رخدادهاست.

آلبوم «یه سر و دو گوش» اثر «نجوا خبازیان» اثری گیرا و جذاب برای کودکان است. این آلبوم از ریتم‌ و ضرباهنگ‌های متنوعی برای کودکان استفاده‌ کرده تا به‌راحتی بتوانند با موسیقی آن همراه شوند. ترانه‌های آن در عین سادگی کودکان را با طبیعت اطرافشان مانند باران و برف و پاییز و جشن‌های مهمی چون شب یلدا و عید نوروز آشنا می‌کند. در دیگر قطعات این آلبوم، کودک می‌تواند با شنیدن و تکرار نام‌آوای صدای جانورانی مانند گربه و سگ و صدای باران و... درست ادا کردن واک‌ها را تمرین کند و در آخرین قطعه آلبوم، لالایی آرام و گوش‌نوازی شنیده می‌شود. قطعات این آلبوم را نجوا خبازیان می‌خواند که «حبیب بدیری» نیز در همخوانی قطعات، او را همراهی کرده است.

مخاطبان این آلبوم فقط کودکان نیستند و برای بزرگ‌سالان هم می‌تواند جذاب و لذت‌بخش باشد یه سر و دو گوش هدیه‌ای ارزشمند به کودکان سرزمینمان است.

نوازندگان:

  • سردار سرمست 
  • شقایق صادقیان
  • مانی مزکی
  • آیدین شفایی
  • فرهاد اسدی 
  • کاوه صالحی 
شناسنامه آلبوم
تنظیم‌کننده: 
آهنگساز: 
دسته‌ها

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.