آواز بازی ۳ اثری از سودابه سالم

آواز بازی ۳ اثری از سودابه سالم

 

سودابه سالم یکی از شاخص‌ترین چهره‌های فعال در موسیقی کودک است که آموزش موسیقی به کودکان ایران‌زمین را نه بر پایه الگوهای غربی، بلکه استفاده از عناصر موسیقی بومی گذاشته است. او برخلاف مربیان امروز که بر آموزش موسیقی با تکیه‌بر نت تأکیددارند، سعی می‌کند ابتدا گوش کودک را برای شنیدن موسیقی آماده کند و پس‌ازآن به آموزش بپردازد.

آلبوم موسیقی «بازی‌های آوازی ۳» شامل ترانه‌های مخصوص کودکان با مضمون‌های پرورشی با آهنگسازی و تنظیم «سودابه سالم» و آوازهایی از گروه کر است.

این آلبوم شامل دوازده قطعه «سلام تنم»، «عروسک جون»، «لی‌لی لی‌لی حوضک»، «بادبادک»، «هاجستم و واجستم»، «لالایی» و همین قطعات به‌صورت بی‌کلام است. شاعران مطرح کودک و نوجوان «افسانه شعبان نژاد»، «مصطفی رحمان دوست»، «جواد شریف پور»، «مهری ماهوتی» و «رودابه حمزه» اشعار این قطعات را سروده‌اند و می‌توان گفت در مجموعه‌ی بازی‌های آوازی، فرهنگ شفاهی کودک و نوجوانان ایران با موسیقی و حرکت و کلام ترکیب شده‌اند.

به گفته سودابه سالم: «از ویژگی‌های این مجموعه، روش غیرمستقیم توانایی به روز شدن آن است و چون در ناخودآگاه جمعی ما وجود دارد، همیشه آشنا، و چون در تکرار آن کودکان نقش دارند و از خود در آن تأثیر می‌گذارند، همیشه نو است. ویژگی‌های آموزشی این مجموعه، در خود روحی را منتقل می‌کنند که آن را می‌توانیم انتقال هویت فرهنگی بدانیم. در این رابطه تنگاتنگ مادر و کودک، مهارتی شگرف در پرورش عواطف و ذوقیات و درک مفاهیم انگیزش برای استعداد و خلاقیت مشاهده می‌کنیم».

سال انتشار: ۱۳۹۵

 

 

شناسنامه آلبوم
دسته‌ها

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.