آواز بازی ۴ اثری از سودابه سالم

آواز بازی ۴ اثری از سودابه سالم

 

سودابه سالم یکی از شاخص‌ترین چهره‌های فعال در موسیقی کودک است که آموزش موسیقی به کودکان ایران‌زمین را نه بر پایه الگوهای غربی، بلکه استفاده از عناصر موسیقی بومی گذاشته است. او برخلاف مربیان امروز که بر آموزش موسیقی با تکیه‌بر نت تأکیددارند، سعی می‌کند ابتدا گوش کودک را برای شنیدن موسیقی آماده کند و پس‌ازآن به آموزش بپردازد.

آلبوم موسیقی «بازی‌های آوازی ۴» شامل ترانه‌های مخصوص کودکان با مضمون‌های پرورشی با آهنگسازی و تنظیم «سودابه سالم» و آوازهایی از گروه کر است.
بازی‌های آوازی ۴ شامل ۱۲ قطعه است که از این تعداد ۷ قطعه‌ی آن باکلام و ۵ قطعه‌ی دیگر بدون کلام است. «سلام سلام صدتا سلام»، «زمین قشنگ»، «بازی سفر»، «ساحل و دریا»، «خانه ما»، «مقدمه آش رشته» و «آش رشته» نام ترانه‌های آلبوم بازی‌های آوازی ۴ است. این قطعات از ترانه‌های شاعرانی برجسته چون «مصطفی ‌رحمان‌دوست»، «افسانه شعبان ‌نژاد» و «سیمین بازرگان» انتخاب شده‌اند. در مجموعه‌ی بازی‌های آوازی فرهنگ شفاهی کودک و نوجوانان ایران با موسیقی و حرکت و کلام ادغام شده‌اند.
این مجموعه چهارمین آلبوم از مجموعه‌ی چهار قسمتی بازی‌های آوازیست. سودابه سالم از ویژگی‌های این مجموعه‌ی تخصصی برای کودکان این‌طور می‌گوید: «از ویژگی‌های این مجموعه، روش غیر مستقیم توانایی به‌روز شدن آن است و چون در ناخودآگاه جمعی ما وجود دارد، همیشه آشنا و چون در تکرار آن کودکان نقش دارند و از خود در آن تاثیر می‌گذارند، همیشه نو است. ویژگی‌های آموزشی این مجموعه، در خود روحی را منتقل می‌کنند که آن‌را می‌توانیم انتقال هویت فرهنگی بدانیم. در این رابطه تنگا تنگ مادر و کودک، مهارتی شگرف در پرورش عواطف و ذوقیات و درک مفاهیم انگیزش برای استعداد و خلاقیت مشاهده می‌کنیم».

سال انتشار: ۱۳۹۵

 

شناسنامه آلبوم
دسته‌ها
تنظیم‌کننده: 
آهنگساز: 
نوع محتوا: 
آلبوم موسیقی

ديدگاه شما