نمک ۱ اثری از گروه آدمک

نمک ۱ اثری از گروه آدمک

 

گروه آدمک (آموزش و دانش موسیقی کودک) از سال ۱۳۹۰، با همراهی گروهی از دانش‌آموختگان دانشکدهٔ کارل اُرف دانشگاه موتسارتِئوم (سالزبورگ – اتریش)، با هدف گسترش آگاهی و بسترسازی مناسب برای افزایش مهارت‌های مربیان موسیقی کودک، فعالیت خویش را آغاز نمود.

از «فرزان فرنیا» مدیر هنری گروه آدمک می‌خوانیم: «به جرات می‌توان گفت که پس از زبان، موسیقی از مهم‌ترین شاخص‌های هر فرهنگ است. موسیقی قومی راوی تاریخ اجتماعی، سیاسی، آرمان‌ها و آرزوهای هر ملت است و از همین رو باید این موسیقی را بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت فرهنگی هر قوم و ملتی دانست».

مجموعه «نمک» (نغمه‌های محلی برای کودکان) اثری از گروه «آدمک» است برای بازگرداندن ریشه‌های بومی و ایرانی به فرهنگ شنیداری کودک و نوجوان. تلاش شده است تا فضای موسیقایی جدیدی در این مجموعه ایجاد شود که افزون بر اهداف فرهنگی، اهداف آموزشی را نیز در برگیرد.

«بارون بارونه زمینا تر میشه»، «وای وای رشید خان، سردار کل قوچان»، «دختر بویراحمدی نومت ندونُم یار گلُم»... فرقی ندارد اهل کجایی، اگر ایرانی باشی امکان ندارد که این ترانه‌های مشهور محلی را از کودکی نشنیده باشی و ملودی‌شان را از بر نباشی. گروه آدمک هم برای آنکه خاطرات مشابهی برای کودکانِ امروز بسازد، این ترانه‌ها را در آلبوم «نمک» ارائه داده است.

سال انتشار: ۱۳۹۴

 

 

شناسنامه آلبوم
دسته‌ها

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.