در مزرعه اثری از گروه آدمک

در مزرعه اثری از گروه آدمک

 

با موسیقی و شعر می‌توان توجه کودکان را به پیرامونشان جلب کرد تا بهتر مفاهیم و عناصر پیرامونشان را بشناسند. کودکان امروز که به دلیل زندگی شهری از فضای طبیعت و روستا دور هستند، در طول روز از شنیدن صداها و نواهایی محروم‌اند که برای کودکان روستا گوش‌نواز است. کودکانی که در شهر زندگی می‌کنند بسیاری از این صداها را نمی‌شناسند. آلبوم «در مزرعه» تلاشی است در آشنا کردن کودکان با فضا و عناصر محیطی مزرعه مانند پرنده‌ها، گوسفند، زنبور و اردک و شیوه زندگی و صداهای آن‌ها با شعر و موسیقی.

روش کار «مدرسه اُرف»، را آهنگ‌ساز آلمانی به نام «کارل اُرف» در سال ۱۹۵۰ تدوین کرد. این روش، بر رقص و فعالیت‌های ریتم‌دار تکیه دارد و از آهنگ‌های محلی و ساختارهای محاوره‌ای استفاده می‌کند که از راه آهنگ‌های کودکستانی و بازی‌های بچه‌ها ابداع شده است.

در ایران گروه آدمک (آموزش و دانش موسیقی کودک) از سال ۱۳۹۰، با همراهی گروهی از دانش‌آموختگان دانشکدهٔ کارل اُرف دانشگاه موتسارتِئوم (سالزبورگ اتریش)، با هدف گسترش آگاهی و بسترسازی مناسب برای افزایش مهارت‌های مربیان موسیقی کودک، فعالیت خویش را آغاز نمود.‌بخش دوم اثر شامل تمام آهنگ‌های‌بخش اول اما بی‌کلام است. نسخه بدون کلام هر ترانه به منظور هم‌خوانی یا ساخت حرکت-بازی به صورت فردی یا گروهی آورده شده است.

سال انتشار: ۱۳۹۶

شناسنامه آلبوم
دسته‌ها

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.