در جنگل اثری از گروه آدمک

در جنگل اثری از گروه آدمک

 

در آموزش‌ به کودکان، همواره از موسیقی و شعر به‌عنوان ابزاری برای جلب‌توجه کودکان نسبت به پیرامون‌شان استفاده شده است تا آن‌ها بهتر بتوانند مفاهیم و عناصر پیرامونشان را بشناسند به‌ویژه کودکان امروز که به دلیل زندگی شهری از فضای طبیعت دور هستند. آلبوم «در جنگل» نیز که دومین آلبوم از مجموعه‌‌ آلبوم‌های شنیداری «کُجا» اثر گروه موسیقی آدمک است با همین هدف و آشنا کردن کودکان با فضا و عناصر محیطی جنگل مانند شیر، جیرجیرک، جغد، فیل، دارکوب و...و شیوه زندگی و صداهای آن‌ها با شعر و موسیقی منتشر شده است.

روش کار «مدرسه اُرف»، را آهنگ‌ساز آلمانی به نام «کارل اُرف» در سال ۱۹۵۰ تدوین کرد. این روش، بر رقص و فعالیت‌های ریتم‌دار تکیه دارد و از آهنگ‌های محلی و ساختارهای محاوره‌ای استفاده می‌کند که از راه آهنگ‌های کودکستانی و بازی‌های بچه‌ها ابداع شده است.

در ایران گروه آدمک (آموزش و دانش موسیقی کودک) از سال ۱۳۹۰، با همراهی گروهی از دانش‌آموختگان دانشکدهٔ کارل اُرف دانشگاه موتسارتِئوم (سالزبورگ اتریش)، با هدف گسترش آگاهی و بسترسازی مناسب برای افزایش مهارت‌های مربیان موسیقی کودک، فعالیت خویش را آغاز نمود. بخش دوم اثر شامل تمام آهنگ‌های بخش اول اما بی‌کلام است. نسخه بدون کلام هر ترانه به منظور هم‌خوانی یا ساخت حرکت_بازی به صورت فردی یا گروهی آورده شده است.

سال انتشار: ۱۳۹۸

شناسنامه آلبوم
دسته‌ها

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.