کتابخانه خانه کودک محمودآباد

کتابخانه کودک محمودآباد

 

کتابخانه خانه کودک محمودآباد به همت خانواده ای  نیکو کار در مهر سال ۱۳۸۷ تأ سیس شد. هدف از تأسیس این کتابخانه ارائه خدمات کتابخانه ای به کودکانی است که در این موسسه آموزش غیررسمی می بینند. کتابخانه در راهرو این موسسه قرار دارد و به صورت قفسه باز اداره می شود. مجموعه کتابخانه شامل حدود ۱۰۰۰ عنوان کتاب در تمام زمینه های موضوعی است.

کتاب ها بر اساس روش دیویی بسیار ساده رده بندی شده ولی فاقد برگه فهرست نویسی است. اعضای کتابخانه بین سنین ۷- ۱۶ سال هستند. خانه کودک محمودآباد موسسه ای غیرانتفاعی است که دارای ۳ کلاس با ۱۲۰ دانش آموز است. ۲ مربی ایرانی و ۲ مربی افغانی آموزش غیررسمی کودکان و نوجوانان افغانی را در این مرکز به عهده دارند. ۱۲ کودک و نوجوان کلاس های چهارم و پنجم به کمک دو کتابدار شورای کتاب کودک با مبانی کتابداری و شیوه های استفاده از کتابخانه آشنا شده اند و در حال حاضر تمام کارهای کتابخانه توسط آنها انجام می شود.

این کتابخانه محدویتی برای عضویت کودکان و نوجوانان قایل نیست و تمامی کودکان و نوجوانان آن منطقه چه ایرانی و چه افغانی می توانند با پرداخت ۲۰۰۰ ریال به عضویت کتابخانه درآیند. خدمات این کتابخانه ی کوچک هنوز محدود به بخش امانت است. اما با توجه به نوع آموزش کودکان و نوجوانان در این مرکز که برپایه ای آموزش کودک محور و خلاق است، بزودی کتابخانه نیز برنامه هایی هماهنگ با نوع آموزش خود و با استفاده منابع کتابخانه برای  فعال تر کردن این بخش اجرا خواهد کرد.

راهنما
نشانی: 
: سه را افسریه. اتوبان امام رضا. خروجی خاور شهر به سمت روستای محمودآباد. خیابان امام خمینی. خیابان شهید بادفر. کوچه ریخته گرها. پلاک ۱.

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.