جایزه بین‌المللی تصویرگری کتاب کودک بولونیا، بنیاد SM

Bologna Children’s Bookfair – Fundación SM International Award for Illustration
جایزه بین‌المللی تصویرگری کتاب کودک بولونیا، بنیاد SM

نمایشگاه کتاب کودک بولونیا، برای تمرکز ویژه اش بر روی تصویرگری کتاب‌های کودکان شناخته شده است. نمایشگاهی که سال‌ها است هر سال برگزار می‌شود و یک رویداد مهم در تبادل اطلاعات و فرهنگ در دنیای ادبیات کودک جهان است.

از سال ۲۰۰۹، نمایشگاه کتاب کودک و بولونیا با همکاری بنیاد SM، جایزه جدیدی را راه اندازی کرده اند. جایزه بین‌المللی تصویرگری نمایشگاه کتاب کودک بولونیا و بنیاد SM. بنیاد SM در فیلیپین بنیان گذاری شده و کوشش برای ترویج خواندن در میان کودکان از برنامه‌های آن است.

هدف از اهدای این جایزه، پشتیبانی از فعالیت تصویرگران جوان در جهان است. به ویژه تصویرگرانی که کارهای با کیفیت بالا ارائه می‌کنند و هنوز ناشناخته هستند.

جایزه هر سال به یک تصویرگر برگزیده اهدا می‌شود. تصویرگری که اثری از او در نمایشگاه تصویرگران کتاب کودک بولونیا در آن سال شرکت داده شده است. جایزه در جریان نمایشگاه کتاب بولونیا اهدا می‌شود و داوران آن هم کارشناسانی بین‌المللی هستند.

برنده جایزه، ۳۰ هزار دلار دریافت می‌کند و به او پیشنهاد می‌شود تا تصویرگری یک کتاب کودک را که بنیاد SM منتشر می کند، بر عهده بگیرد. این کتاب در نمایشگاه سال آينده بولونیا، عرضه می‌شود و یک نمایشگاه ویژه از آثار تصویرگر برنده هم برپا می‌شود.

راهنما
برگردان: 
گروه مترجمان کتابک
نوع محتوا: 
مکان

ديدگاه شما