موزه آموزش محیط زیست سان پدرو

Museo de Educación Ambiental San Pedro
موزه آموزش محیط زیست سان پدرو
برگردان: 
گروه مترجمان کتابک- طراوت مظفریان

 آیا می دانید وقتی سوار خودروی سواری هستید، هوا چقدر بیشتر آلوده می شود تا این که سوار اتوبوس باشید؟ وقتی آدامس تان را روی زمین می اندازید، از خودتان پرسیده اید که چقدر طول می کشد تا تجزیه شود؟

وقتی شیر آب چکه می کند، می دانید چند لیتر آب را در یک روز از دست می دهیم؟ می دانستید وقتی که در پارک قدم می زنید، چند میلیون موجود زنده زیر پاهای شما هستند؟

جواب این سوال ها را می توان با گشتی در موزه آموزش محیط زیست سان پدرو به دست آورد. 

موزه آموزش محیط زیست سان پدرو در آوریل سال ۲۰۰۳ در پامپلونای اسپانیا افتتاح شد. این موزه به شهرداری پامپلونا (اسپانیا) وابسته است و از طریق برنامه URBAN اروپا سرمایه گزاری شده است. از اهداف اولیه این مجموعه، شناخت و ارزش دادن به منابع طبیعی، فعالیت های انسان و تعاملش با این منابع است و از این طریق امکان آموزش پایدار محیط زیستی را برای ساختن سبک جدید در جامعه بر اساس اصول توسعه پایدار فراهم می کند. 

در این موزه، فضایی به نمایشگاه دائمی اختصاص یافته است. همچنین یک سالن کنفرانس و چهار کلاس دارد که سه کلاس آن برای این موارد هستند: انرژی، صدا و رصد خانه توسعه پایدار. بخش نمایشگاه دائمی، هشت زمینه موضوعی را در بر می گیرد: انرژی، منابع حیاتی (آب، باد، خاک)، تنوع زیستی، استفاده از زمین، مصرف و زباله ها، حرکت، سرو صدا و گسترش توسعه پایدار. 

ورودی این نمایشگاه آزاد و رایگان است و امکان بازدید با همراهی راهنما نیز برای گروه های مختلف (دانش آموزان، موسسات، شرکت ها و عموم مردم) وجود دارد. امکان ارائه توضیحات به این زبان ها هم فراهم است: اسپانیایی، باسکی، انگلیسی و فرانسه.  یک فیلم برای معرفی موزه در ابتدای ورود برای راهنمایی بازدیدکنندگان قرار داده شده که برای ناشنوایان نیز قابل استفاده است. موزه فعالیت های اطلاع رسانی، مشارکتی و سازنده ای دارد.  این موزه در صومعه قدیمی سان پدرو واقع شده که ساختمان تاریخی آن متعلق به قرن هجدهم است.

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.