شکوه قاسم نیا

شکوه قاسم نیا
مشخصات
نام: 
شکوه
نام خانوادگی: 
قاسم نیا
نام لاتین: 
Shokouh
نام خانوادگی لاتین: 
Ghasemnia

شکوه قاسم‌نیا شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان سال ۱۳۳۴ به دنیا آمد. او فعالیت ادبی خود را برای کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۵۹ با مجله کیهان بچه‌ها آغاز کرد و انتشار مجله گلک در سال ۱۳۶۹ او را در حوزه شعر خردسال متمرکز کرد.

قاسم‌نیا همان سال نخستین مجموعه شعرش را با عنوان «ماه و ماهی» در انتشارات قدیانی منتشر کرد وتا کنون بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب برای کودکان به بازار نشر ارائه داده است. «چرا نمی‌خندی؟»، «قصه‌های شیرین هزارو یک شب»، «مجموعه قصه‌های شیرین کودکانه»، «پسته دهان بسته»، «آقا موشه باهوش»، «آرزوهای کرم کوچولو»، «نخودی‌ها»، «قاروقاروقار خبردار»، مجموعه سه جلدی «خانه‌ها جورواجورند»، «ماشین‌ها جورواجورند» و «مامان می‌خوام ورزش کنم»، «از آسمون تا اینجا»، «شعر دعا»، «بازی، بازی، بازی»، تعدادی از آثار اوست که در حوزه تألیف و شعر به چاپ رسیده است.

Hehv شکوه قاسم نیا


خرید آثار شکوه قاسم‌نیا


 قاسم‌نیا برای تألیف داستان بلند «هلی فسقلی در سرزمین غول‌ها» و اشعار کتاب «کلاغه به خنده افتاد» دریازدهمین جشنوارهٔ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دو دیپلم افتخار دربخش شعر و داستان گرفت. «هلی فسقلی در سرزمین غول‌ها» موفق به دریافت جایزه کتاب سال کودک و نوجوان در بخش داستان کودک هم شد.

شعرهای شکوه قاسم‌نیا را در کتابک بخوانید:

راهنما

دیدگاه ها

این متن خیلی خوب و آموزشی بود برای بچه ها


عالی


عالی بود


شعری عالی بود


من کلاس چهارم ابتدایی هستم و خبر داغ ما تو کتابمون داریم


عالی


ديدگاه شما