کتابخانه دبستان دخترانه دولتی زینبیه (ایرانیان سابق)

کتابخانه دبستان دخترانه دولتی زینبیه (ایرانیان سابق)

دبستان زینبیه یکی از دبستان های دخترانه‌ ی شهر تهران است که از سال ۱۳۴۰ آغاز به کار کرده است. این دبستان با ۲۹۳ دانش آموز و ۳۳ نفر کادر دفتری و آموزشی در منطقه ۶ آموزش و پرورش واقع است. این کتابخانه ۵۳۱۶ عنوان منبع دارد شامل منابع کتابی و غیر کتابی اعم ازنشریه، نقشه، فیلم، پوستر، نوار کاست، ... است. همه ی دانش آموزان این مدرسه عضو کتابخانه هستند و گروه سنی آنها از اول دبستان تا پنجم دبستان است.

کتاب ها بر اساس موضوع رده بندی شده اند و بدون برچسب شماره در قفسه های باز نگهداری می شوند و جست وجوی اطلاعات به وسیله برگه دان صورت می گیرد.

معرفی- نقد و بررسی کتاب با شرکت کودکان و نوجوانان، قصه گویی، کتابخوانی با صدای بلند، شعر خوانی، آموزش خلاق مانند: نمایش خلاق، کاردستی و هنر، کتابسازی، تهیه روزنامه دیواری، جلسه ی آشنایی با پدیدآورندگان ادبیات کودکان و نوجوانان و چهره های برجسته اجتماعی، برپایی نمایشگاه های کتاب و نقاشی، بازدید از موزه ها، کتابخانه ها، نمایشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزاری کارگاه آشنایی با ادبیات کودکان، آموزش چگونگی استفاده از کتابخانه، آموزش شیوه ی کار با منابع دیداری و شنیداری،...و کار با کتاب های مرجع از جمله فعالیت های کتابخانه است که علاوه بر امانت کتاب در آن انجام می شود. دانش آموزان برای عضویت در کتابخانه هزینه ای پرداخت نمی کنند.

راهنما
نشانی: 
میدان آرژانتین - خیابان الوند - بعد از بیمارستان کسری
تلفن: 
۸۸۷۹۳۱۲۸

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.