کتاب هدهد، فرصتی بی همتا برای خانواده ها و آموزشگاه ها در ایران!

کتاب هدهد، فرصتی بی همتا برای خانواده ها و آموزشگاه ها در ایران!

کتاب هدهد وابسته به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان پس از دوره ای کار آزمایشی و امکان سنجی بازگشایی شد.

سال هاست که در هر نشست و در هر جایی خانواده ها و آموزشگران و آموزگاران و کتابداران و هرکسی که با کودکان سر و کار دارد از این شکایت دارد که کتاب مناسب برای کودکان و نوجوانان در دسترس نیست. این مشکل به ویژه در شهرستان ها و روستاها بسیار به چشم می آید. گاهی خانواده های علاقه مند برای خرید کتاب و بسته های فرهنگی به تهران می آیند. اما خرید کتاب در کلان شهر تهران با ترافیک سنگین و هوای آلوده آسان نیست. در حالی که بیش تر کتاب فروشی های تهران نیز شناخت درستی از کتاب های مناسب کودک و نوجوان ندارند.

پیشرفت های فناورانه و گسترش بازار الکترونیک ما را به این نتیجه رساند که پاسخی شایسته به یک رویای دیریاب بدهیم. اکنون همه خانواده های ایرانی در هر کجا و در هر زمان در چارچوب مرزهای ایران می توانند با چند کلیک کتاب های مناسب خود را گزینش کنند. برای آسودگی خانواده ها و آموزشگاه ها شیوه خرید به دوگونه پرداخت آنلاین یا پرداخت در محل و پس از تحویل کالا ممکن است. این نکته از این جهت اهمیت دارد که زیرساخت های خرید الکترونیک هنوز در ایران به درستی شکل نگرفته یا برای برخی از مردم جا نیافتاده است.

آنچه کتاب هدهد را از یک کتاب فروشی متمایز می کند، نظارت هر روزه کارشناسان ادبیات کودکان روی کار آن و نقش مشاوره در خرید کتاب و راه اندازی کتابخانه ها و برگزاری برنامه های ترویج کتابخوانی در چارچوب طرح «با من بخوان!» است.

همکاری و خرید از کتاب هدهد برنامه ایی دوسویه است. شما با خرید از کتاب هدهد به تامین بخشی از هزینه های پایگاه های فرهنگی کتابک و ایرانک که خارج از توان یک نهاد کوچک است، نیز یاری می رسانید. اکنون کتابک به عنوان تنها پایگاه جدی ترویج کتابخوانی مخاطبانی در سرتاسر ایران و کشورهای منطقه و در هر کجای جهان دارد که از مواد فرهنگی آن بهره می برند. ما نیز از این کار شما برای استمرار و بالا بردن کیفیت پایگاه های کتابک و ایرانک بهره خواهیم برد.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۹
کلیدواژه:
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.