شایعه مثل پر همه جا پخش می شود

شایعه مثل پر همه جا پخش می شود

کتاب « شایعه مثل پر همه‌ جا پخش می‌ شود » داستانی است عامیانه مربوط به گروهی از یهودیان که حدود ۳۰۰ سال پیش در اروپای شرقی زندگی می‌کردند. موضوع داستان شایعه مثل پر همه جا پخش می شود در حوزه روابط انسانی است.

این داستان بر اساس قصه‌ای عامیانه از اروپای شرقی است. داستان از مهمانی یکی از اهالی ثروتمند روستا به نام آقای کالینا و گم شدن ساعتش شروع می‌شود؛ یعنی کار چه کسی می‌تواند باشد؟ خانم خدمتکار به یچک، یکی از اهالی روستا مشکوک می‌شود و این شایعه به سرعت برق میان اهالی روستا می‌پیچد؛ اما داستان به این‌جا ختم نمی‌شود؛ مردم هر روز چیز تازه‌ای به این شایعه اضافه می‌کنند و گم شدن هر وسیله‌ای را به یچک نسبت می‌دهند. سرانجام اهالی روستا یچک را پیش قاضی می‌برند؛ اما آیا اهالی روستا مدرکی برای این ادعایشان دارند؟

کتاب « شایعه مثل پر همه جا پخش می شود » اهمیت احترام به دیگران را مطرح می‌کند.

درباره مجموعه داستان‌هایی برای فکر کردن (شاخه روابط انسانی)

این مجموعه شامل داستان‌هایی از کشورها و فرهنگ‌های مختلف است که تصاویری متناسب با فرهنگ تصویری هر کشور داستان‌ها را همراهی می‌کند. در این مجموعه، داستان‌های کلاسیک با اندیشه‌های عمیق فلسفی پیوند خورده است و خواننده به سفری شگفت‌انگیز در جهان فلسفه می‌رود. این داستان‌ها ما را در تجارب انسان‌های دیگر شریک می‌کنند و موضوعات تازه‌ای را برای فکر کردن در دسترس ما می‌گذارند.

در پایان هر کتاب اطلاعاتی در چند بخش آمده است. در بخش «درباره داستان» اطلاعاتی درباره داستان اصلی و سرزمینی که داستان به آن تعلق دارد ارائه شده است. در بخشی دیگر مفهوم اصلی کتاب مانند دوستی یا اعتماد مطرح و در بخش سؤال‌ها، پنج پرسش مطرح می‌شود که سه سؤال برای سنجش میزان درک کودک از داستان است و در دو سؤال دیگر هم کودک را تشویق می‌کند خود را جای شخصیت‌های داستان بگذارد.

کودکان و بزرگسالان می‌توانند به موضوعات مطرح شده در این داستان‌ها فکر کنند و همچنین می‌توانند به صورت گروهی درباره پرسش‌های پایان کتاب بحث و گفت‌وگو کنند.

شناسنامه کتاب:
ناشر
نویسنده
Hye-seon Kim, هسان کیم
تصویرگر
  • Gyeong-hui Kim
  • کیانگ‌هی کیم
برگردان (متن)
  • زهرا یوسفی راد
سال نشر
۱۳۹۵

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ