بازآوری، بازگردانی و بازیافت

عنوان لاتین
The three R's : reuse, reduce, recycle

کتاب « بازآوری، بازگردانی و بازیافت » مخاطب را با سه روش کاهش تولید زباله و آلودگی یعنی بازآوری، بازگردانی و بازیافت آشنا می‌کند. هم‌چنین در باره‌ی سوزاندن زباله‌ها، صرفه‌جویی و چگونگی بازیافت کاغذ توضیحاتی در کتاب داده می‌شود.

در بعضی از صفحه‌های کتاب سوالی درباره‌ی موضوع مطرح شده در آن صفحه ارائه شده است که معلم می‌تواند از آن برای آموزش و یادگیری بیشتر دانش‌آموزان استفاده کند.

فعالیت‌های عملی که در پایان کتاب آمده است، می‌تواند کنجکاوی مخاطب را برانگیزد. تصاویر کتاب نقاشی‌های رنگی و جذاب که هماهنگ با متن هستند و به جذب مخاطب کمک می‌کنند. از نکات مثبت کتاب انتخاب موضوعی است که کمک به کاهش آلودگی محیط‌ زیست را به مخاطب آموزش می‌دهد.

درباره نویسنده‌ی کتاب « بازآوری، بازگردانی و بازیافت »

نوریا روکا نویسنده و تصویرگر کتاب کودکان است و بیش از چهل کتاب برای کودکان نوشته است. از این نویسنده تا کنون چندین کتاب به فارسی ترجمه شده است از جمله « چرا بترسم؟ »، « چرا خوشحال نباشم؟ »، « چگونه به اطراف حرکت می کنیم؟ »، « اشیا از چه ساخته شده اند؟ »

 

 

 

گزیده‌هایی از کتاب

بازآوری، بازگردانی و بازیافت کلماتی هستند که به ما راه‌های مبارزه با آلودگی را یاد می ‌دهند.

بازآوری یعنی به کار بردن اشیایی که هنوز قابل استفاده هستند، مثلا ژاکت برادر بزرگ تان را که برایش تنگ شده و حالا اندازه شماست، بپوشید.

بازگردانی یعنی از اشیایی که می خواهیم دور بیاندازیم (مثلا کاغذهای باطله) دوبراه به شکلی دیگر استفاده کنیم.

بازیافت یعنی از اشیا کهنه اشیا نو بسازیم. مثلا می‌توانیم با یک جوراب کهنه یک عروسک خیمه شب بازی درست کنیم!

برگردان
الناز محمدپور اصل
تصویرگر
Rosa Maria Curto, رزاام کورتو
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
۱۳۹۵
نویسنده
Nuria Roca, نوریا روکا
Submitted by editor3 on