گرگوشک

گرگوشک

کتاب «گرگوشک» داستان یک خانواده خرگوش‌هاست که بچه‌گرگی را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند. کوچکترین عضو خانواده خرگوش کوچولویی است که اصلا از بچه گرگ خوشش نمی‌آید و مطمئن است که به زودی بچه گرگ بزرگ می‌شود و آن‌ها را یک لقمه چپ می‌کند.

واکنش کودکان به خواهر یا برادر تازه‌واردشان متفاوت است اما بیشتر آن‌ها از این تازه‌واردهای کوچولو استقبال نمی‌کنند و از این که توجه پدر و مادر را باید با فرد دیگری نیز تقسیم می‌کنند ناراضی هستند.

در کتاب «گرگوشک» علاوه بر حسادت کودکان به فرزند جدید موضوع فرزندخواندگی و پذیرش فرد جدیدی که با همه‌ی اعضای خانواده تفاوت دارد مطرح می‌شود.

کتاب «گرگوشک» برای بلندخوانی و اجرای نمایش مناسب است.

درباره نویسنده کتاب «گرگوشک»  

ایمی دایکمن نویسنده جوان امریکایی است که علاوه بر کتاب «گرگوشک» چهار کتاب دیگر هم برای کودکان نوشته است. کتاب «گرگوشک» سومین کتاب اوست. ایمی قبل از اینکه نویسنده‌ی کتاب کودک شود کارهای بسیاری را امتحان کرد. اما همیشه دوست داشت که برای کودکان بنویسد. سرانجام تصمیم گرفت که رویایش را دنبال کند. او با رفتن به کتابخانه و مطالعه ‌کتاب‌های تصویری فراوان و پیوستن به انجمن نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک سرانجام توانست اولین کتابش را منتشر کند و به جرگه‌ی نویسندگان کودک بپیوندد.

درباره تصویرگر کتاب «گرگوشک»

زکرا اوهارا تصویرگر امریکایی، تاکنون ۱۰ کتاب برای کودکان تصویرگری کرده است که چهار عنوان از آن‌ها نوشته‌ی خود اوست. کتاب «گرگوشک» دومین کتابی است که از ایمی دایکمن تصویرگری کرده است. کتاب «گرگوشک» از پرفروش‌های نیویرک تایمز بوده و برخی از آثارش هم جایزه برده‌اند.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Wolfie the bunny, 2015
ناشر
نویسنده
Ame Dyckman, ایمی دایکمن
برگردان
  • شبنم حیدری
تصویرگر
  • OHora Zachariah
  • زکرا اوهارا
سال نشر
‏‫۱۳۹۵
خرید کتاب

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.