مدرسه حشرات باحال ۱

عنوان لاتین
Cool Insect School

داستان اولین جلد از مجموعه کتاب «مدرسه حشرات باحال» حول ورود شاگردی جدید به نام «عنکبوت گرگی 001» به کلاس قاب‌بالان می‌گذرد. شاگرد جدید برخلاف بقیه‌ی قاب‌بالان که نوعی حشره هستند، هشت دست و پا دارد و قاب و چشم مرکبی ندارد.

کتاب با معرفی شخصیت‌های محوری کتاب: سرگین غلتانک، سوسک شاخک دراز، استاد مگس لاشه، عنکبوت گرگی، سوسک غواصی، سوسک گوزنی کنگره‌دار، سوسک جواهر نشان و آقای مدیر ملخی آغاز می‌شود.

کتاب یازده فصل دارد: 1) سرنوشت بد استاد مگس لاشه، 2) معلم جدید کجاست؟، 3)عنکبوت گرگی، دانش‌آموز تازه، وارد کلاس می‌شود، 4) دانش‌آموزی که از کنار راه پیدا شد، 5) توپ سرگینی خوش‌شانس‌، 6) مصیبتی که خال‌خالی قرمزه درست کرد، 7) تحصیل و کار هم‌زمان زنبورها، 8) دوران پرفراز و نشیب استاد پروانه، 9) بسیج تمام دانش‌آموزان کلاس، 10) همه این‌ها مصیبت‌هایی هستند که شته‌ها ایجاد کرده‌اند و 11) سرنوشت یک چوپان شته‌چران. در هر فصل از کتاب، در کنار سیر داستان، در بخشی به نام علم به زبان ساده، حقایق علمی درباره‌ی برخی از شخصیت‌های کتاب با تصاویری دقیق و متفاوت از سبک تصاویر کمیک استریپ شرح داده شده‌اند.

مجموعه کتاب کمیک استریپ «مدرسه حشرات باحال» دنیای علم و داستان طنز و کمیک استریپ را در هم آمیخته است تا مجموعه‌ای کم‌نظیر پدید آورد. این مجموعه کتاب در کشور چین بسیار محبوب و پرفروش است. انتشار کمیک استریپ مدرن در دنیا بیش از ایران سابقه دارد. این سبک را در ایران بیشتر از همه با کتاب‌های ترجمه شده‌ی تن‌تن می‌شناسیم. انتشار کتاب‌های کمیک استریپ جدید برای کودکان را چند انتشارات هم‌چون فاطمی آغاز کرده‌اند تا بازار کتاب ایران بیش از قبل از این سبک غنی شود.

برگردان
معصومه معراجی
تصویرگر
Xia Jian, Zhuang Jianyu, شیا جی‌ان, ژوانگ جیان‌یو
سال نشر
۱۳۹۸
نویسنده
Wu Xiangmin, وو شیانگ مین
نگارنده معرفی کتاب
ویراستار
واحد ویرایش فاطمی
Submitted by editor2 on