کتاب کودک و نوجوان: خاله سوسکه با کی ازدواج کرد؟

خاله سوسکه با کی ازدواج کرد؟

خاله سوسکه این قصه بر عکس همه ی خاله سوسکه ها دل خوشی از آقای موشه ندارد و تصمیم گرفتها ست هر جوری شده این قصه ی تکراری را تغییر دهد و با کسی به جز آقا موشه ازدواج کند. به دنبال این تصمیم خاله سوسکه، نویسنده سه همسر و سه سرنوشت مختلف برای او پیش بینی می کند و سه قصه می سازد. در پایان کتاب هم از کودک خواننده می خواهد که او هم قصه ای در مورد داماد جدید حدس بزند و بنویسد.

کتاب خاله سوسکه با کی ازدواج کرد؟ همراه با چهار کتاب دیگر در یک جعبه ی محکم قرار دارند و مجموعه ی پنج کتابی "قصه های شیرین مغزدار" را می سازد. چهار کتاب دیگر هم عنوان های سوالی دارند به این قرار:

    بچه های بز زنگوله پا کجا بودند؟

    کدو قلقله زن کی برگشته بود؟

    روباه غذای لک لک را چه جوری خورد؟

    خرس دانا چرا به این روز افتاده بود؟

هر پنج کتاب بازآفرینی از قصه ها و متل ها و حکایت های کهن و معروفی هستند که تصور می رود بیشتر خوانندگان آن ها را شنیده یا خوانده باشند و بنابراین بازآفرینی آن ها در شکلی جدید برایشان جذاب و جالب باشد. درون این جعبه دو دفترچه ی کوچک هم وجود دارد که خواننده را دعوت می کنند به حدس جدیدی برای پاسخ به دو عنوان از این کتاب ها. به این ترتیب می توان گفت که این بسته ی کتاب به گونه ای خواننده را به نوشتن داستان تشویق می کند. به ویژه آوردن سه قصه مختلف از هر یک از قصه ها این جرات را بیشتر می کند. در واقع این مجموعه افزون بر سرگرم کنندگی خواننده را به جهان داستان نویسی هم نزدیک می کند.

تصاویر این مجموعه با رنگ های شاد و همراه با طراحی گرافیکی، روح طنز و پر تحرک قصه ها را همراهی می کند و گاه در بیان حال شخصیت ها مکمل متن اند.

شناسنامه کتاب:
ناشر
نویسنده
علی اصغر سیدآبادی
ویراستار
  • مژگان کلهر
تصویرگر
  • علیرضا گلدوزیان
سال نشر
۱۳۸۸
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب
تحلیل کننده کتابشناسی:
فروغ الزمان جمالی

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ