کتاب کودک و نوجوان: خاطره های خط خطی

خاطره های خط خطی

سوفی دختر کوچکی است که داستان ها و خاطره هایی از خانواده اش یعنی عمه نبات، سحر خواهرش، برادر کوچکش بنام سهراب، پدر و مادر و دوستانش را به همراه شیطنت ها و دسته گل هایی که خود به آب می دهد، نقل می کند.

او دختر شیطانی است و دلبستگی و علائق ویژه ی خود را دارد. او برعکس خواهرش رنگ صورتی دوست ندارد و جانوارن عجیب وغریب مانند کرم خاکی، سوسک و مارمولک علاقه دارد. زمانی که او متوجه می شود روحیات خانم معلم کلاس پنجم هم به او شبیه است خیلی خوشحال می شود. خاطرات و تجربه های او از روز اول مهد کودک یا مدرسه و خرید وسایل مورد نیاز یا خیس شدن لباس شیک او توسط برادرش، خط خطی کردن دفتر مشق سوفی و ماجراهای بسیار دیگر مشابه جریان هایی است که برای بیشتر کودکان روی می دهد.

مجموعه داستان های سوفی در چهار جلد و به نام های سوفی چه رنگی است؟؛ یک مسافر کوچولو؛ و خداحافظ خورشید طلایی منتشر شده است. در هر جلد هم با ٨ داستان کوتاه از زندگی روزمره و مسایلی که در خانواده مطرح است و بیشتر کودکان با آن دست به گریبان هستند، همراه با طنزی که آن را برای خواننده جذاب تر می کند بیان می شود. کودک این سن خود را در آینه فعالیت های سوفی می بیند و با اوهمذات پنداری کرد و خود را تنها نمی بیند.  

 

ديدگاه شما