جهان در نقشه ها

عنوان لاتین
Charting the world : geography and maps from cave paintings to GPS with 21 activities

کتاب «جهان در نقشه ها» اطلاعاتی در باره نقشه، نقشه‌کشی و مفاهیم جغرافیایی در تهیه انواع نقشه‌ها به مخاطب می‌دهد. ۲۱ فعالیت عملی هم در کتاب پیشنهاد شده که هم سبب سرگرمی و لذت بیشتر مخاطب از خواندن کتاب می‌شود و هم به درک بهتر مطالب مطرح شده کمک می‌کند.

آموزگار نیز می‌تواند از این فعالیت‌های عملی برای یادگیری بیشتر مخاطب استفاده کند. ساختار کتاب مناسب، از ساده به دشوار است.

رابطه علت و معلولی در بیشتر موارد رعایت شده است. روش ارایه اطلاعات مستقیم و عنوان‌بندی شده است و آموزگار می‌تواند از آن‌ها به شکل پرسش و پاسخ برای آموزش مخاطب استفاده کند. زبان کتاب نیز ساده است.

تصاویر کتاب عکس، نقاشی و متناسب با متن هستند. کتاب دارای واژه‌نامه، فهرست مطالب و نمایه است که به درک بهتر مفاهیم و یافتن سریع‌تر موضوع‌های مورد علاقه در کتاب و هم چنین دریافت اطلاعات بیشتر به مخاطب کمک می‌کنند.

درباره نویسنده «جهان در نقشه ها»

ریچارد پنچیک، متولد کوئینز نیویورک، مولف شانزده کتاب است. او پس از پایان دوره دبیرستان به دانشگاه آدلفی رفت و درجه کارشناسی انسان‌شناسی را از آن دانشگاه دریافت کرد. سپس کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه امهرست ماساچوست به پایان رساند. ریچارد از هفت‌سالگی تصمیم گرفته بود نویسنده شود. او نخستین کتاب خود را که جزوه‌ای دست‌نویس در چهار صفحه بود در کلاس سوم به یکی از همکلاسی‌هایش به قیمت پنج سنت فروخت! پنچیک در دوران تحصیلات عالی خود در نشریه‌های دانشگاهی مسئولیت‌های مختلفی داشت که یکی از آن‌ها سردبیری بود. نوشتن بیش از صد مقاله و چاپ یک کتاب مصور از دیگر فعالیت‌های او بود. ریچارد جوان در نوزده‌سالگی کتابچه‌ای از اشعارش چاپ کرد و سرانجام دو سال بعد نخستین کتابش منتشر شد. از مجموعه شانزده کتابی که او نوشته هشت کتاب به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد. این مجموعه را انتشارات معتبر شیکاگو ریویو پرس منتشر کرده است. کتاب‌های او مملو از تصویر و سرگرمی‌اند و به زبان‌های مختلفی از جمله کره‌ای ژاپنی و چینی ترجمه شده‌اند. او برای نوشتن کتاب‌هایش با چهره‌های سرشناسی گفت‌و گو کرده است و مقامات مشهوری هم برای کتاب‌هایش پیش‌گفتار و مقدمه نوشته‌اند. «باستان شناسی: کشف رازهای گذشته، همراه با ۲۵ فعالیت و سرگرمی» و «جهان در نقشه ها» دو کتابی است که از این نویسنده به فارسی ترجمه شده است.

جهان در نقشه ها

برگردان
ساقی نخعی زاده
تصویر اضافی
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
1393
ناشر
نویسنده
Richard Panchyk, ریچارد پنچیک
Submitted by editor3 on