عصر دایناسورها

عنوان لاتین
Dinosaurs Before Dark

کتاب عصر دایناسورها از مجموعه داستان‌های تخیلی ـ علمی خانه درختی سحرآمیزست.

در داستان عصر دایناسورها آنی و جك ۷ و ۸ ساله در راه مدرسه به خانه‌ خود در پنسیلوانیا، به كلبه‌ای جنگلی (خانه درختی) می‌رسند كه پر از كتاب است.  آن‌ها كتاب دایناسورها را برمی‌دارند و با آن به زمان و مكان دایناسورها سفر می‌كنند و اطلاعاتی درباره‌ی طبیعت، تاریخ، جغرافیا و موجودات روی زمین در‌آن دوره به دست می‌آورند و سپس به خانه‌ خود برمی‌گردند.

این داستان یك فانتزی با موضوع سفر به زمان‌های گذشته است. زبان روایی كه همراه با گفت و گو و پرسش و پاسخ و تصویرها سیاه و سفید و با متن همراه‌اند.

این كتاب برای خواندن جمعی، گفت‌وگو، پژوهش درباره‌ جانوران پیش از تاریخ سودمند است.

درباره مجموعه خانه‌ درختی سحرآمیز

خانه‌ درختی سحرآمیز مجموعه‌ی داستان‌های تخیلی ـ علمی نوشته ی مری پاپ آزبورن برای گروه سنی کودکان و نوجوانان است.

محبوبیت سری کتاب‌های خانه‌ درختی سحرآمیز به  عنوان رتبه‌ی اول در سال ۲۰۰۶، در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیو‌یورک، کتاب‌های هری پاتر را تحت الشعاع قرار داد. سری کتاب‌های خانه درختی سحرآمیز از انجمن‌های معتبر دنیا، از جمله انجمن ملی مدرسان انگلستان و انجمن کتاب فروشان امریکا تقدیر شده است.

همچنین نویسنده این مجموعه، مری پاپ آزبرن جایزه های بسیاری از جمله جایزه  لودینگ تن مموریال از انجمن اجیوکیشنال پیپربک و جایزه لایف تایم اچیومنت را از موسسه رندوم هاوس دریافت کرده است.

این مجموعه با کتاب دایناسورها قبل از شب در سال  ۱۹۹۲منتشر شد و تا اکنون ۴۵ جلد آن منتشر شده است و به بیش از ۲۰ زبان ترجمه و بیش از ۵۳ میلیون جلد آن به فروش رسیده است.

مری پوپ آزبرن

 

 

 

 

برگردان
مریم صالحی
تصویر اضافی
تصویرگر
Salvatore Murdocca, سال مردوك
تهیه کننده
عاطفه سلیانی
سال نشر
۱۳۸۵
نویسنده
Mary Pop Osborne, مری پوپ آزبرن
Submitted by admin on