سایت ترویج کتابخوانی «کتابک» نهمین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشت

سایت ترویج کتابخوانی «کتابک» نهمین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشت

سایت ترویج کتابخوانی «کتابک»، وابسته به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، امروز دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۶، نهمین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشت.

سایت کتابک از سال ۱۳۸۷ کار خود را به صورت رسمی با ترویج کتابخوانی و ارائه‌ محتواهایی وابسته به این موضوع به پدران و مادران، آموزگاران، مربیان, مروجان و کتابداران و همچنین آگاهی‌رسانی در عرصه‌ی ادبیات کودکان آغاز کرده است.

لذت بردن از خواندن و دانستن و آگاهی حق همه‌ کودکان است. سایت ترویج کتابخوانی کتابک بر آن است تا راهنما و یاوری برای گسترش فرهنگ خواندن و شناساندن مواد خواندنی ارزنده باشد و مخاطبان را در دستیابی به این مواد خواندنی یاری کند. با همین هدف سایت کتابک تاکنون کوشیده است افزون بر ارائه‌ مقاله‌ها و اخباری در جهت ترویج کتابخوانی، کتاب‌های مناسب مخاطبان کودک و نوجوان را در قالب‌هایی شامل داستانی، غیرداستانی، شعر، نمایشنامه و کتاب‌های تصویری گزینش کند و همراه با معرفی این کتاب‌ها، از طریق سایت فروشگاه کتاب هدهد، جهت خرید در اختیار خوانندگان قرار دهد.

کتابک همچنین در نهمین سال فعالیت خود (۹۶-۹۵) بخش جدیدی به نام «کتاب‌های بزرگسال مناسب برای نوجوانان» به فهرست معرفی کتاب خود افزوده است که شامل کتاب‌های رمان بزرگسالی است که نوجوانان علاقه‌مند نیز می‌توانند خواننده آن باشند.

ارائه فهرست کتاب با موضوعات گوناگون نیز از دیگر اقدامات کتابک بود در سالی که گذشت. فهرست‌های گوناگون همچون:

گفتنی است امسال موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، هم‌زمان با سالروز تولد کتابک، دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۶ را آغاز «هفته بلندخوانی» اعلام کرده است که این هفته تا هشتم‌بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

دیگر محتواهای تولیدی سایت ترویج کتابخوانی کتابک در نه سال فعالیت خود

  • انتشار مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در پیوند با موضوع ترویج خواندن میان کودکان و نوجوانان
  • ارائه‌ اطلاعات لازم و ضروری به کتابداران در قالب مقاله‌ها و خبرهای روز ایران و جهان
  • ارائه‌ی‌ آموزش‌های از راه دور با هدف توانمندسازی گروه‌های درگیر در ترویج مواد خواندنی مناسب برای کودکان و نوجوانان در بخش کارگاه‌های کتابک
  • معرفی برجسته‌ترین نویسندگان، تصویرگران در ایران و جهان و کوشندگان عرصه‌ی فرهنگ کودکی ایران
  • معرفی مهم‌ترین نهادهای عرصه‌ی فرهنگ کودکی چون موزه‌ها، نمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، انجمن‌ها، جایزه‌ها، ناشران و کتابفروشی‌ها در ایران و جهان

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۱:۰۴
کلیدواژه:
متن سفارشی:

ديدگاه شما