نام هوشنگ مرادی کرمانی در فهرست نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن

نام هوشنگ مرادی کرمانی در فهرست نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن

گروه داوران جایزه هانس کریستین اندرسن فهرست نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ را اعلام کردند.

در این فهرست نام شش نویسنده و شش تصویرگر به چشم می خورد که از بین ۵۸ نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ برگزیده شده اند. از ایران هوشنگ مرادی کرمانی به این فهرست نهایی راه یافته است.

مرادی چهار دهه  است که برای کودکان و نیز بزرگسالان می نویسد. ویژگی آثار این نویسنده ادبیات کودک ایران توجه به طبیعت، روستا، فقر به همراه عزت نفس، صلح و درک متقابل است. افزون بر مرادی کرمانی، تدون لیشاوت از هلند، میریام پرسلر از آلمان، ناهاکو اوهاشی از ژاپن، رناته ولش از اتریش و ژاکلین وودسان از امریکا از جمله نویسندگان راه یافته به این فهرست نهایی هستند. در فهرست نهایی تصویرگران هنرمندان نام آشنایی همچون روترات سوزان برنر از آلمان، جان برنینگهام از انگلستان، اوا لیندستروم از سوئد، راجر ملو از برزیل ، فرانسوا پلاس از فرانسه و اویونید تورستر از نروژ جای گرفته اند. 

جایزه هانس کریستین اندرسن از سال ۱۹۵۸ برگزار می شود و برجسته ترین جایزه در حوزه ادبیات کودکان است. این جایزه هر دو سال یک بار به نویسنده و تصویرگری اهدا می شود که مجموعه آثارشان سهم ماندگاری در ادبیات کودکان دارد. نام نویسنده و تصویرگر برنده این جایزه ۲۴ مارس برابر با ۴ فروردین در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا اعلام خواهد شد. برندگان از سوی ده داور بین المللی به ریاست ماریا خسوس جیل از اسپانیا برگزیده شده اند. سحر ترهنده از ایران از جمله داوران این جایزه بزرگ بین المللی در این دوره است.

کتابک این موفقیت هوشنگ مرادی را به جامعه ادبیات کودکان ایران تبریک می گوید.

ديدگاه شما