نهضت قریشی‌نژاد از ده‌سالگی کتابک می‌گوید

نهضت قریشی‌نژاد از ده‌سالگی کتابک می‌گوید

وقتی برای اولین‌بار سایت کتابک را دیدم، احساس کردم گنجی پیدا کرده‌ام. منبعی غنی و به‌روز درباره‌ی همه‌ی موضوع‌های مربوط به کودک، به‌ویژه ادبیات کودکان.

هر وقت در کار انجمن دوست‌داران ادبیات کودک و نوجوان اصفهان احساس ایستادن و دور زدن می‌کردم، چند ساعت گردش در سایت کتابک کلی ایده‌های تازه به من می‌داد. هر اطلاعاتی در زمینه ادبیات کودکان می‌خواستم، سایت کتابک مرجع من بود.

ده سال از آن تاریخ می‌گذرد. با امید و بسیار سریع رشد کرده است. با معرفی کتاب‌های باکیفیت کودکان و نوجوانان، منعکس کردن تجربیات ترویج کتاب‌خوانی در ایران و جهان، معرفی نویسندگان کودک و نوجوان در ایران و جهان و ارائه‌ی برنامه‌های ترویج به مربیان و خانواده‌ها، نقش مهمی در ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و آموزش آن در جامعه داشته است. اکنون دایره‌المعارفی برای علاقه‌مندان به ترویج کتاب و کتاب‌خوانی است و با در دسترس قرار دادن مقاله‌های متنوع در زمینه‌های ادبیات کودکان، نقش مهمی در رشد و اعتلای ادبیات کودک و توجه دادن جامعه به ادبیات ناب کودک داشته است..

آرزومندم این نهاد همچنان پویا، پرانرژی و علمی و سیستماتیک به کار خود ادامه دهد و روزی را شاهد باشیم که همه‌ی فارسی‌زبانان با این سایت آشنا باشند و از فکر بالنده، جهانی و به‌روز آن استفاده کنند.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۱۱-۰۴ ۱۵:۳۰
نویسنده:
نهضت قریشی‌نزاد
متن سفارشی:

ديدگاه شما