۱۰۰ کتاب برتر صد سال گذشته!

۱۰۰ کتاب برتر صد سال گذشته!

قصه های خوب هرگز قدیمی نمی شوند. کتابخانه ی عمومی نیویورک فهرستی از ۱۰۰ داستان برتر را که نسل ها کودکان و والدین را سرگرم کرده اند و هنوز هم در قفسه های کتاب خانه ها وجود دارند را منتشر کرده است.

این فهرست به مناسبت برگزاری نمایشگاهی با عنوان "چرا کتاب کودکان مهم است" در کتابخانه ی عمومی نیویورک منتشر شد که به تازگی بر روی سایت این کتابخانه قرار گفته است. این فهرست با عنوان صد کتاب کودک  فهرستی از کتاب هایی است که از سوی کتابداران کتابخانه ی عمومی نیویورک انتخاب شده است. این فهرست شامل کتاب برای کودکان پیش از دبستان، دبستانی، و نوجوان است.

منتقد کتاب و برگزار کننده این نمایشگاه در مورد کتاب های کودکان چنین می گوید: "کتاب های کودکان امید و رویای نسل ها را بازتاب می دهند. آن ها پیغام هایی هستند که هر نسل برای نسل بعدی درون بطری به آب می سپارد به این امید که شاید به ساحلی برسند و خوانده شوند."

الکساندر و یک روز وحشتناک، مزخرف، بیخود و خیلی بد جودی ویورست، به خاطر وین دیکسی کیت دیکامیلو کارتنک شارلوت ای بی وایت، پلی به سوی ترابیتیا کاترین پترسون، به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند مو ویلمز، بخشنده لوئیس لوری، سوییمی لئو لئونی، پی پی جوراب بلند آسترید لیندگرن، ماتیلدا رولد دال، اژدهای پدرم راث استیلز جانت، آنجا که وحشی ها هستند موریس سنداک از کتاب هایی است که به این فهرست راه یافته است.

برای دیدن فهرست کامل به سایت کتابخانه عمومی نیویورک مراجعه کنید

دیدگاه ها

وقت بخير
كداميك از اين ۱۰۰ عنوان كتاب داراي ترجمه به زيان فارسي هستند؟
باسپاس


ديدگاه شما